X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrij Deszczyca

Forum Europa-Ukraina. Rozmowa z Andrijem Deszczycą

– Na pewno wyzwaniem jest rozszerzanie strefy wolnego handlu i stworzenie nowych warunków do współpracy Ukrainy z europejskimi partnerami – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca, odnosząc się do relacji między Ukrainą a Unią Europejską. W Jasionce pod Rzeszowem odbywa się Forum Europa-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina gospodarka polska ekonomia Andrij Deszczyca transport

TYLKO U NAS Polityka "nie prowokować Rosji" oznacza brak rezultatu

Jak sprawić, by Rosja nie poczuła się zaproszona do kolejnego aktu agresji, co myśleć o relacjach Ukrainy i Polski oraz perspektywach transatlantyckich Kijowa - o tym w kolejną rocznicę ataku Rosji na terytorium Ukrainy rozmawiali przedstawiciele polskiego MSZ, w tym wiceminister Bartosz Cichocki, ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, dyplomaci Ołeksandr Mocyk i Henryk Litwin. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS relacje polsko-ukraińskie Ukraina Rosja Krym MSZ Andrij Deszczyca

Ambasador: część prowokacji na skłócić Polskę z Ukrainą

Czasami myślę, że część "prowokacji" w stosunkach polsko-ukraińskich m.in. dewastacja pomników może być elementem wojny hybrydowej służącej skłóceniu Ukraińców i Polaków - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Apelował o solidarność, z powodu agresji Rosji. Podziękował polskiemu MSZ za stanowisko, które ukazało się w czwartek, w którym resort wzywa Moskwę do wycofania broni i wojsk z Ukrainy. Dyplomata mówił, że celem strategicznym Kijowa jest dołączenie do NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Rosja Donbas Andrij Deszczyca