Polskie Radio
Section05
Andrij Deszczyca

Forum Europa-Ukraina. Rozmowa z Andrijem Deszczycą

– Na pewno wyzwaniem jest rozszerzanie strefy wolnego handlu i stworzenie nowych warunków do współpracy Ukrainy z europejskimi partnerami – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca, odnosząc się do relacji między Ukrainą a Unią Europejską. W Jasionce pod Rzeszowem odbywa się Forum Europa-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina gospodarka polska ekonomia Andrij Deszczyca transport

TYLKO U NAS Polityka "nie prowokować Rosji" oznacza brak rezultatu

Jak sprawić, by Rosja nie poczuła się zaproszona do kolejnego aktu agresji, co myśleć o relacjach Ukrainy i Polski oraz perspektywach transatlantyckich Kijowa - o tym w kolejną rocznicę ataku Rosji na terytorium Ukrainy rozmawiali przedstawiciele polskiego MSZ, w tym wiceminister Bartosz Cichocki, ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, dyplomaci Ołeksandr Mocyk i Henryk Litwin. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS relacje polsko-ukraińskie Ukraina Rosja Krym MSZ Andrij Deszczyca

Ambasador: część prowokacji na skłócić Polskę z Ukrainą

Czasami myślę, że część "prowokacji" w stosunkach polsko-ukraińskich m.in. dewastacja pomników może być elementem wojny hybrydowej służącej skłóceniu Ukraińców i Polaków - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Apelował o solidarność, z powodu agresji Rosji. Podziękował polskiemu MSZ za stanowisko, które ukazało się w czwartek, w którym resort wzywa Moskwę do wycofania broni i wojsk z Ukrainy. Dyplomata mówił, że celem strategicznym Kijowa jest dołączenie do NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Rosja Donbas Andrij Deszczyca