Polskie Radio
Section05
Janusz Steinhoff

Janusz Steinhoff: nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń

Po wybuchu metanu w czeskiej kopalni zginęło 13 osób. Wśród nich jest 11 Polaków. - Każda śmierć górnika jest wielką tragedią dla całego środowiska. Niestety takie wypadki czasem się zdarzają. Nie wszystko można zaplanować, nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Steinhoff,  były minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Steinhoff Czechy górnictwo kopalnia w Karwinie

Eksperci o gospodarczych konsekwencjach wyborów w Wielkiej Brytanii

Po wyborach w Wielkiej Brytanii unijni dyplomaci i urzędnicy spodziewają się opóźnienia w negocjacjach w sprawie Brexitu. Konserwatyści, którzy zwyciężyli, nie będą rządzić samodzielnie. O gospodarczych konsekwencjach wyborów na Wyspach mówili w audycji Rządy Pieniądza Mariusz Adamiak (PKO BP), Janusz Steinhoff (były wiceprezes Rady Ministrów) i dr Przemysław Kwiecień (X-trade Brokers).
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Theresa May Brexit Tomasz Wróblewski Janusz Steinhoff

"Koszty wydobycia w polskich kopalniach bardzo szybko rosną"

Co jest bardziej opłacalne dla naszej gospodarki: kopalnie czy elektrownie atomowe? Jaka jest sytuacja polskiego górnictwa? O tym w audycji Konfrontacje Idei rozmawiali dr Janusz Steinhoff, przewodniczący Krajowej Izby Gospodarczej i dr Michał Wilczyński, ekspert Unii Europejskiej ds. energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 górnictwo energia atomowa energetyka energia elektryczna Ryszard Bugaj Janusz Steinhoff

Restrukturyzacja w sektorze górniczym

Porozumienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej z wierzycielami ws. rekonstrukcji długu oraz powstanie Polskiej Grupy Górniczej to zdaniem Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, ekspert ds. górnictwa, pozytywne zjawiska w polskim górnictwie. O restrukturyzacji w sektorze górniczym mówił w Polskim Radiu 24 również Janusz Steinhoff, były wicepremier i były minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo GOSPODARKA Janusz Steinhoff Polska Grupa Górnicza

Dlaczego Jaguar wybrał Słowację, a nie Polskę?

Polska przegrała ze Słowacją rywalizację o nową fabrykę Jaguara i 3,9 tys. miejsc pracy. Minister gospodarki tłumaczył, że oczekiwania inwestora – indyjskiego koncernu TATA – były zbyt wygórowane. Hindusi mieli oczekiwać pomocy publicznej przewyższającej to, co budżet przewidział dla 54 innych projektów zapewniających 40 tys. miejsc pracy.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje zagraniczne jaguar Janusz Steinhoff Kamila Terpiał Słowacja tata GOSPODARKA