Polskie Radio
Section05
Janusz Steinhoff

Kolejny wybuch metanu w kopalni Pniówek. Dr Steinhoff: jedna z większych katastrof w polskim górnictwie

- Podjęto wszystkie działania, które są w zgodzie z techniką górniczą i regułami związanymi ze zwalczaniem takiego zagrożenia - powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. górnictwa dr Janusz Steinhoff, były minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Polskie Radio 24 Janusz Steinhoff wypadek w kopalni wybuch jastrzębska spółka węglowa regiony śląskie

Koniec sporu ws. Turowa. Dr Steinhoff: kontestowanie wyroku TSUE byłoby absurdem

- Z zadowoleniem odnotowuję fakt, że spór wokół Turowa się zakończył, to niewątpliwie pozytywna informacja, każdego dnia przyrastało zadłużenie Polski wobec UE (…). Natomiast to porozumienie jest efektem sporu, który pojawił się już dość dawno, a który nie został rozwiązany w określonym czasie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Janusz Steinhoff, ekspert ds. energetyki, ochrony środowiska i procesów restrukturyzacji górnictwa, były wicepremier i minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Janusz Steinhoff Mirosław Skowron

Janusz Steinhoff: nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń

Po wybuchu metanu w czeskiej kopalni zginęło 13 osób. Wśród nich jest 11 Polaków. - Każda śmierć górnika jest wielką tragedią dla całego środowiska. Niestety takie wypadki czasem się zdarzają. Nie wszystko można zaplanować, nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Steinhoff,  były minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Steinhoff Czechy górnictwo kopalnia w Karwinie

Eksperci o gospodarczych konsekwencjach wyborów w Wielkiej Brytanii

Po wyborach w Wielkiej Brytanii unijni dyplomaci i urzędnicy spodziewają się opóźnienia w negocjacjach w sprawie Brexitu. Konserwatyści, którzy zwyciężyli, nie będą rządzić samodzielnie. O gospodarczych konsekwencjach wyborów na Wyspach mówili w audycji Rządy Pieniądza Mariusz Adamiak (PKO BP), Janusz Steinhoff (były wiceprezes Rady Ministrów) i dr Przemysław Kwiecień (X-trade Brokers).
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Theresa May Brexit Tomasz Wróblewski Janusz Steinhoff

"Koszty wydobycia w polskich kopalniach bardzo szybko rosną"

Co jest bardziej opłacalne dla naszej gospodarki: kopalnie czy elektrownie atomowe? Jaka jest sytuacja polskiego górnictwa? O tym w audycji Konfrontacje Idei rozmawiali dr Janusz Steinhoff, przewodniczący Krajowej Izby Gospodarczej i dr Michał Wilczyński, ekspert Unii Europejskiej ds. energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 górnictwo energia atomowa energetyka energia elektryczna Ryszard Bugaj Janusz Steinhoff

Restrukturyzacja w sektorze górniczym

Porozumienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej z wierzycielami ws. rekonstrukcji długu oraz powstanie Polskiej Grupy Górniczej to zdaniem Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, ekspert ds. górnictwa, pozytywne zjawiska w polskim górnictwie. O restrukturyzacji w sektorze górniczym mówił w Polskim Radiu 24 również Janusz Steinhoff, były wicepremier i były minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo GOSPODARKA Janusz Steinhoff Polska Grupa Górnicza

Dlaczego Jaguar wybrał Słowację, a nie Polskę?

Polska przegrała ze Słowacją rywalizację o nową fabrykę Jaguara i 3,9 tys. miejsc pracy. Minister gospodarki tłumaczył, że oczekiwania inwestora – indyjskiego koncernu TATA – były zbyt wygórowane. Hindusi mieli oczekiwać pomocy publicznej przewyższającej to, co budżet przewidział dla 54 innych projektów zapewniających 40 tys. miejsc pracy.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje zagraniczne jaguar Janusz Steinhoff Kamila Terpiał Słowacja tata GOSPODARKA