X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Janusz Steinhoff

Janusz Steinhoff: nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń

Po wybuchu metanu w czeskiej kopalni zginęło 13 osób. Wśród nich jest 11 Polaków. - Każda śmierć górnika jest wielką tragedią dla całego środowiska. Niestety takie wypadki czasem się zdarzają. Nie wszystko można zaplanować, nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Steinhoff,  były minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Steinhoff Czechy górnictwo kopalnia w Karwinie

Eksperci o gospodarczych konsekwencjach wyborów w Wielkiej Brytanii

Po wyborach w Wielkiej Brytanii unijni dyplomaci i urzędnicy spodziewają się opóźnienia w negocjacjach w sprawie Brexitu. Konserwatyści, którzy zwyciężyli, nie będą rządzić samodzielnie. O gospodarczych konsekwencjach wyborów na Wyspach mówili w audycji Rządy Pieniądza Mariusz Adamiak (PKO BP), Janusz Steinhoff (były wiceprezes Rady Ministrów) i dr Przemysław Kwiecień (X-trade Brokers).
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Theresa May Brexit Tomasz Wróblewski Janusz Steinhoff

"Koszty wydobycia w polskich kopalniach bardzo szybko rosną"

Co jest bardziej opłacalne dla naszej gospodarki: kopalnie czy elektrownie atomowe? Jaka jest sytuacja polskiego górnictwa? O tym w audycji Konfrontacje Idei rozmawiali dr Janusz Steinhoff, przewodniczący Krajowej Izby Gospodarczej i dr Michał Wilczyński, ekspert Unii Europejskiej ds. energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 górnictwo energia atomowa energetyka energia elektryczna Ryszard Bugaj Janusz Steinhoff

Restrukturyzacja w sektorze górniczym

Porozumienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej z wierzycielami ws. rekonstrukcji długu oraz powstanie Polskiej Grupy Górniczej to zdaniem Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, ekspert ds. górnictwa, pozytywne zjawiska w polskim górnictwie. O restrukturyzacji w sektorze górniczym mówił w Polskim Radiu 24 również Janusz Steinhoff, były wicepremier i były minister gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA górnictwo Janusz Steinhoff Polska Grupa Górnicza

Dlaczego Jaguar wybrał Słowację, a nie Polskę?

Polska przegrała ze Słowacją rywalizację o nową fabrykę Jaguara i 3,9 tys. miejsc pracy. Minister gospodarki tłumaczył, że oczekiwania inwestora – indyjskiego koncernu TATA – były zbyt wygórowane. Hindusi mieli oczekiwać pomocy publicznej przewyższającej to, co budżet przewidział dla 54 innych projektów zapewniających 40 tys. miejsc pracy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne jaguar Janusz Steinhoff Kamila Terpiał Słowacja tata