Polskie Radio
Section05
Katarzyna Gójska

Krzysztof Wyszkowski: cały czas groziła nam śmierć z rąk komunistów

- To była sytuacja wojenna, spotkanie na froncie. Cały czas groziła nam śmierć. To było wymuszone ustępstwo na komunistach, a nie porozumienie Polaka z Polakiem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o porozumieniach sierpniowych Krzysztof Wyszkowski, działacz antykomunistyczny z czasów PRL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Krzysztof Wyszkowski Katarzyna Gójska Solidarność PRL 40. rocznica porozumień sierpniowych

Prof. Zbigniew Krysiak o projekcie ustawy budżetowej na rok 2021: ten budżet daje stabilność

W przyjętym w czwartek przez rząd projekcie ustawy budżetowej na rok 2021 prognozowane dochody budżetu państwa wyniosą 403 miliardy 700 milionów złotych, a limit wydatków to 486 miliardów złotych, co oznacza deficyt w wysokości 82 miliardów 300 milionów złotych. Wzrost PKB w ujęciu realnym w przyszłym roku oszacowano na poziomie 4 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Katarzyna Gójska

Prof. Michał Kleiber: w sprawie powrotu do szkół samorządy mogłyby się wykazać kreatywnością

- Dyskusja o powrocie do nauki stacjonarnej toczy się w wielu krajach. Problem jest poważny, nigdzie nie znalazł w pełni zadowalającego rozwiązania. To kwestia kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem zdrowotnym a "normalnością" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Katarzyna Gójska

Arkadiusz Mularczyk: Polska powinna angażować Unię Europejską w sprawie Białorusi

Nasza polityka wobec Białorusi musi być racjonalna, mądra, przemyślana - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, odnosząc się do wydarzeń na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość polityka rekonstrukcja rządu Katarzyna Gójska MSZ Zbigniew Rau Arkadiusz Mularczyk Białoruś

Solidarni z Białorusią. Polska wesprze represjonowanych i prześladowanych

- Plan właściwie realizowany jest już teraz, ponieważ Fundacja Solidarności Międzynarodowej od lat aktywnie i w sposób przemyślany wspiera społeczeństwo obywatelskie na Białorusi w różnych formach jego aktywności - mówi w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Rafał Dzięciołowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Białoruś wybory na Białorusi

Krzysztof Paszyk: dziś jest niewłaściwy moment na podnoszenie pensji parlamentarzystów

- W piątek podniosłem rękę "za" tym projektem, ale dzisiaj jestem bogatszy o kilka dni, podczas których mogliśmy poznać krytyczną opinię Polaków na ten temat, a w demokracji polityk powinien przede wszystkim szanować opinię obywateli - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Krzysztof Paszyk, mówiąc o podwyżkach dla polityków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Krzysztof Paszyk Sejm Senat pieniądze Katarzyna Gójska

Wiceszef MON: Łukaszenka tłumi chęć narodu do wyjścia spod skrzydeł Kremla

- Ani Polska, ani inne państwa Zachodu Europy nie dadzą się wplątać w tę intrygę, jaką próbuje knuć Łukaszenka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Dodał, że Polska przygląda się temu, co dzieje się na Białorusi i "spogląda na to, co będzie działo się u naszych granic". - Nie będziemy w tym obserwowaniu bierni - zaznaczył Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Skurkiewicz Katarzyna Gójska MON Białoruś relacje polsko-białoruskie Aleksander Łukaszenka