Polskie Radio
Section05
Kazimierz Kik

"Rafał Trzaskowski chce zrobić krzywdę samorządowcom". Prof. Kazimierz Kik o wiecu w Gdyni

- Rafał Trzaskowski przegrał wybory. Nie może się z tym pogodzić i nie mogą pogodzić się z tym też jego zwolennicy. Przekształcą Polskę w targowisko, będą jeździć po Polsce i buntować przeciwko władzy różne podmioty polityczne i społeczne - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. - To swoista dywersja - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Kik polityka wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski

"Nie powinna zaszkodzić, a może mu tylko pomóc". Prof. Kazimierz Kik o wizycie Andrzeja Dudy w USA

- Polacy darzą sympatią Stany Zjednoczone. Wierzą w sojusz z nimi i obronę z ich strony. Przy tego typu nastawieniu dużej części Polaków wizyta nie powinna zaszkodzić, a może pomóc Andrzejowi Dudzie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Kazimierz Kik Andrzej Duda kampania wyborcza

Prof. Kazimierz Kik: spotkanie Duda-Trump może mieć duży wpływ na wybory w Polsce

- Dwaj prezydenci, Stanów Zjednoczonych i Polski, wspomagają się propagandowo w kampaniach wyborczych. To naturalne, bo interesy obu krajów są koherentne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jego zdaniem to spotkanie może mieć wpływ na wybory i w Polsce, i w USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Donald Trump stosunki polsko-amerykańskie Ameryka Andrzej Duda w USA

"Tematyka LGBT może odegrać rolę rozstrzygającą". Prof. Mieczysław Ryba o kampanii wyborczej

- W pewnym momencie oprócz ustabilizowanych sympatii politycznych, zagrają jakieś racje, które skłonią ludzi do tego, żeby wybrać prawdę lub fałsz. Temat LGBT, to będzie ważny czynnik, zwłaszcza w drugiej turze wyborów prezydenckich - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kazimierz Kik Mateusz Drozda Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020

Politolog: nisko oceniam racjonalność myślenia Rafała Trzaskowskiego

- Nie można zapominać o tym, że to PO wykopała topór wojenny przeciwko zwolennikom PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, w komentarzu do listu Rafała Trzaskowskiego do sympatyków PiS. - Nie można być jednocześnie zwolennikiem i przeciwnikiem tych samych postulatów - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kazimierz Kik Mateusz Drozda Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020

Prof. Kazimierz Kik: podejście do rodziny to rozróżnik między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim

- To, co najbardziej dzieli dziś Andrzeja Dudę z Rafałem Trzaskowskim, to kwestia rodziny, jej roli w społeczeństwie i ochrona dzieci - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Magdalena Złotnicka

Wystąpienie Trzaskowskiego w Gdańsku. Prof. Kik: on proponuje nową solidarność starych znajomych z PO

- Jak można mówić rzeczy, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością? Brakuje słów, gdy coś takiego się słyszy - powiedział politolog prof. Kazimierz Kik, komentując wypowiedź Rafał Trzaskowskiego przy okazji obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż Kazimierz Kik wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka Rafał Trzaskowski

Prof. Kazimierz Kik: wybór prezydenta z opozycji, to dwa, trzy lata straty dla Polski

- Z osobowości Rafała Trzaskowskiego wynika, że hamowałby wszelkie inicjatywy, bo jego celem byłoby obalenie i skompromitowanie PiS, czyli partii rządzącej. Utonęlibyśmy w chaosie i walkach politycznych - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Kazimierz Kik polityka wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski