Polskie Radio
Section05
Lech Kaczyński

"Jak można ufać osobie, która kłamała tyle razy w sprawie ul. Lecha Kaczyńskiego". Fogiel o Trzaskowskim

- To niedorzeczne, że Rafał Trzaskowski, który jest też wiceszefem PO, nie ma wpływu na radnych swojej partii. Jak można mieć zaufanie do osoby, która kłamała tyle razy w jednej sprawie - tak wicerzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował wypowiedź prezydenta Warszawy ws. ul. Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Radosław Fogiel Lech Kaczyński Warszawa

"Obowiązek władz Warszawy". Wiceszef MSWiA o upamiętnieniu Lecha Kaczyńskiego w stolicy

- Upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego nie jest przedmiotem politycznego targu, tylko jest obowiązkiem władz miasta - podkreślił wiceszef MSWiA, radny PiS Błażej Poboży. Jego zdaniem Rafał Trzaskowski "tchórzliwie" zasłaniania się w tej sprawie radnymi KO, choć ci głosują, jak im "każe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński Warszawa Rafał Trzaskowski mazowieckie samorząd polityka regiony

Nie będzie ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Radny PiS: przeważa polityczna nienawiść

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oświadczył, że radni KO są przeciw nadaniu jednej ze stołecznych ulic imienia Lecha Kaczyńskiego. - Przypomnę, że gdy w tragicznych okolicznościach został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, my (...) byliśmy w stanie wznieść się ponad polityczne podziały - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Michał Szpądrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel samorząd Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

"Wprowadzają w błąd opinię publiczną". Podkomisja smoleńska prostuje kłamstwa rosyjskiej prokuratury

Wyrażamy ubolewanie, że prokuratura rosyjska wykazuje nieznajomość kluczowego materiału dowodowego, świadczącego o prawidłowym działaniu polskiej załogi samolotu Tu-154M i wprowadza w błąd opinię publiczną - podkreśla w wydanym w środę komunikacie podkomisja smoleńska. Informuje też, że nie dysponuje "istniejącym jakoby" stenogramem z rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z bratem Jarosławem Kaczyńskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Lech Kaczyński katastrofa smoleńska Jarosław Kaczyński

Stenogram rozmowy Lecha Kaczyńskiego z bratem. Polska prokuratura odpowiada Rosji

Rosyjska Prokuratura Generalna oświadczyła, że wysłała do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości wniosek o stenogram rozmowy telefonicznej prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego z bratem, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, przed katastrofą samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 r. - W aktach sprawy prowadzonej przez PK nie ma nagrania ani stenogramu takiej rozmowy - poinformowała w środę rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Prokuratura Krajowa Lech Kaczyński katastrofa smoleńska

Krzysztof Sobolewski: Rafał Trzaskowski wielokrotnie kłamał ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiadał wniosek w sprawie ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego już po wyborach samorządowych w 2018 r., potem w 2019 r. po wyborach prezydenckich, a teraz mówi o jesieni; ile można kłamać w jednej sprawie - pytał w rozmowie z PAP polityk PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski Rafał Trzaskowski Warszawa Lech Kaczyński

Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Radny PiS: Rafał Trzaskowski nazywa go postacią kontrowersyjną

- Jedynymi radnymi, którzy chcą upamiętnić w Warszawie Lecha Kaczyńskiego, jest klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wręcz padło ze strony Rafała Trzaskowskiego sformułowanie, że dla większości radnych Platformy Obywatelskiej Lech Kaczyński jest postacią kontrowersyjną - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Michał Szpądrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel samorząd Lech Kaczyński

Działalność opozycyjna Lecha Kaczyńskiego. Łopiński: był człowiekiem Solidarności

Lech Kaczyński przez większość Polaków oceniany jest przez pryzmat skutecznych działań w roli prezydenta Polski, ministra sprawiedliwości i prezydenta Warszawy, a także poprzez tragiczny finał jego życiowej drogi w Smoleńsku. Z kolei jego działalność w latach 80. w ramach Solidarności nie jest już tak powszechnie znana. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Lech Kaczyński Solidarność Krzysztof Wyszkowski

"Generał Władysław Anders. Żołnierz i polityk – w 50. rocznicę śmierci". Konferencja naukowa w Warszawie

Konferencję naukową "Generał Władysław Anders. Żołnierz i polityk – w 50. rocznicę śmierci" przygotowało Biuro Badań Historycznych IPN w ramach Centralnego Projektu Badawczego "Polska emigracja niepodległościowa 1945–1990". To pierwsze z cyklu spotkań, które zaplanowano również w Taszkiencie, Rzymie i Londynie, poświęconych słynnemu polskiemu dowódcy. Ich ideą jest przedstawienie dokonań gen. Władysława Andersa w najważniejszych etapach jego życia.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mateusz Morawiecki Władysław Anders MSZ IPN Lech Kaczyński

Prezes PiS: Lech Kaczyński był człowiekiem Solidarności w podwójnym tego słowa znaczeniu

- Lech Kaczyński służył Solidarności w podwójnym sensie: działał na rzecz wolnych związków zawodowych, ale także bronił polskich wartości - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w Warszawie wziął udział w wernisażu wystawy "Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Lech Kaczyński Solidarność Jarosław Kaczyński historia Polski