X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
MFW

Londyn na geopolitycznej mapie świata po Brexicie

Trwają negocjacje brexitowe. Tymczasem, Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniża swoje długoterminowe prognozy dla Wielkiej Brytanii, a firmy zapowiadają wyprowadzkę z londyńskiego City. O skutkach Brexitu dla pozycji Wielkiej Brytanii w świecie mówił w audycji Światowa Szachownica dr Krzysztof Winkler z Grupy Badawczej Britannia na Uniwersytecie Warszawskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Unia Europejska Wielka Brytania MFW Światowa Szachownica - archiwalne

Wizja Grexitu coraz bardziej realna?

Przeciągają się rozmowy w sprawie odblokowania kolejnej transzy z pakietu pomocowego dla Grecji, a inwestorzy nieco nerwowo na to reagują. Euroland do tej pory mówił o jeszcze większym zaciskaniu pasa przez Grecję. Międzynarodowy Fundusz Walutowy uważa z kolei, że to ślepa uliczka i bez redukcji długu nie uda się uratować tego kraju. Czy zatem wizja Grexitu, czyli wyjścia Grecji ze strefy euro, staje się coraz bardziej realna?
Zobacz więcej na temat:  Grecja Unia Europejska MFW reformy strajki Sylwia Zadrożna Karolina Mózgowiec Dominik Olędzki

W tym tygodniu rozmowy o spłacie zadłużenia Grecji

Przedstawiciele kredytodawców mają rozmawiać w tym tygodniu w Atenach o programie oszczędnościowym jaki ma wprowadzić Grecja. Wciąż nie ma jednak zgody Grecji na wszystkie propozycje wierzycieli, ponieważ są one kosztowne. O tym, czy dojdzie do porozumienia w trakcie rozmów, rozmawiali w Pulsie Gospodarki ekonomista Marek Zuber, dr Waldemar Kozioł (Uniwersytet Warszawski) i Jakub Kurasz (firma doradcza PWC).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Grecja euro strefa euro Unia Europejska MFW