Polskie Radio
Section05
MFW

Ukraina: przyjęto ustawę powołującą sąd antykorupcyjny

Parlament Ukrainy uchwalił w czwartek w drugim, ostatecznym czytaniu ustawę powołującą sąd antykorupcyjny. Za przyjęciem prezydenckiego projektu zagłosowało 315 deputowanych w 450-miejscowej Radzie Najwyższej. Projekt ustawy wpłynął do parlamentu w grudniu 2017 roku, a w marcu przeszedł pierwsze czytanie. Ogółem do projektu wniesiono około 2 tys. poprawek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Wołodymyr Hrojsman MFW korupcja Petro Poroszenko

Gospodarka nie łapie zadyszki. Obiecujące dane i prognozy

5 procent, a możliwe, że trochę więcej - taki wzrost polskiej gospodarki w pierwszym kwartale tego roku przewidują ekonomiści. Także Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdecydowanie podwyższył prognozę PKB dla Polski. Według MFW w 2018 roku nasz kraj będzie rozwijać się w tempie 4,1 procent. Szybciej niż Niemcy, Czechy czy Węgry. Wcześniej analitycy Funduszu zakładali, że będzie to 3,3 procent.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wardziak MFW pkb GOSPODARKA rozwój

Londyn na geopolitycznej mapie świata po Brexicie

Trwają negocjacje brexitowe. Tymczasem, Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniża swoje długoterminowe prognozy dla Wielkiej Brytanii, a firmy zapowiadają wyprowadzkę z londyńskiego City. O skutkach Brexitu dla pozycji Wielkiej Brytanii w świecie mówił w audycji Światowa Szachownica dr Krzysztof Winkler z Grupy Badawczej Britannia na Uniwersytecie Warszawskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Unia Europejska Wielka Brytania MFW Światowa Szachownica - archiwalne