Polskie Radio
Section05

Niemcy

Niemcy dążą do odporności populacyjnej. Wykluczają jednak scenariusz masowych zakażeń

Wariant omikron, mimo iż powoduje łagodny przebieg choroby, jakim jest COVID-19, nadal jest wysoce zaraźliwy. W Niemczech debatę publiczną zdominował temat uzyskania odporności populacyjnej przed wirusem poprzez masowe przechorowania. Eksperci w tej sprawie mówią jednym głosem, że najlepszym sposobem na uzyskanie zamierzonego efektu jest przyjęcie szczepionki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa społeczeństwo zdrowie COVID-19 koronawirus pandemia sars-cov-2 choroby zakaźne wirus

Niemcy: protesty przeciwko ograniczeniom pandemicznym. Policja użyła pałek i gazu

W środę wieczorem w centrum Monachium na zakazanych przez miasto protestach zebrało się tysiące osób protestujących przeciw działaniom władz związanym z pandemią. Na Marienplatz interweniowała policja i doszło do starć. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu pieprzowego. Dwóch policjantów i trzech protestujących zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus protest Monachium policja ŚWIAT Europa

Zielone technologie wg KE. Bartłomiej Sawicki: Polska będzie chciała korzystać i z rozwiązań niemieckich, i francuskich

- Polska będzie chciała skorzystać z modelu niemieckiego, opierającego się na gazie, ale długofalowo raczej z propozycji francuskiej, stawiającej na energetykę jądrową - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki ("Rzeczpospolita"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Komisja Europejska Unia Europejska energia Francja gaz ziemny atom odnawialne źródła energii

Sportowa hybryda od Volkswagena. Projekt, który umarł przed narodzeniem

Samochody Volkswagena kojarzą się bardziej z rodzinnymi autami niż limuzynami i sportowymi coupé. Przed laty pojawił się pomysł na realizację supersamochodu brandowanego logo VW, jednak pojazd nigdy nie trafił na taśmę produkcyjną. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy motoryzacja samochody Polskie Radio Kierowców Radio kierowców volkswagen hybryda technologie samochód Polskie Radio fabryka