Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Opinia TSUE ws. odmowy przyjęcia uchodźców. Jest reakcja rządu

- Decyzje relokacyjne nie zostały wykonane w całości przez większość państw członkowskich, co potwierdza wadliwość przewidzianego w nim mechanizmu relokacji. KE wniosła jednak skargi jedynie przeciwko trzem państwom. Budzi to wątpliwości co do równego traktowania - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska uchodźcy polityka

Piotr Müller: nie wykluczamy korekt w funkcjonowaniu rządu

 - Rozważane jest, jak skonstruować nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa, majątkiem państwowym - mówił w Jedynce rzecznik rządu i nowo wybrany poseł Piotr Müller, pytany o to, czy toczą się rozmowy o przywróceniu w nowym rządzie Ministerstwa Skarbu Państwa. Zaznaczył też, że według niego marszałek Senatu powinien wywodzić się z PiS, dodał, że na razie różne scenariusze są możliwe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Katarzyna Gójska

Piotr Müller: atak G. Schetyny na premiera jest skandaliczny

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zaatakował Mateusza Morawieckiego ws. frankowiczów. - Bank premiera Morawieckiego był jednym z banków, które w bardzo ofensywny, optymistyczny sposób rozdawały kredyty frankowe - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej. Do jego słów odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller Grzegorz Schetyna Mateusz Morawiecki Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość polityka frank szwajcarski POLSKA

Rzecznik rządu: PiS to gwarant wolności ideologicznej

- Gdyby większość w Sejmie miały Platforma Obywatelska i Lewica, doszłoby do wojny kulturowej i cywilizacyjnej - ostrzegał w PR24 rzecznik rządu Piotr Müller. - PiS mówi, że to element wolności poszczególnych obywateli, jakie podejmują oni decyzje ideologiczne, jakie mają poglądy czy jak wychowują dzieci - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce Platforma Obywatelska Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Ukryta prawda" o spocie Koalicji Obywatelskiej

- W związku ze spotem Platformy Obywatelskiej premier Mateusz Morawiecki z chęcią spotka się z rodziną, która w nim występuje - zadeklarował rzecznik rządu Piotr Müller. Problem w tym, że kobieta i mężczyzna występujący jako "zwykła polska rodzina" to piosenkarka disco-polo i aktor seriali paradokumentalnych stacji TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Mateusz Morawiecki Piotr Müller rodzina Rodzina 500+