Polskie Radio
Section05
Piotr Naimski

Piotr Naimski: chcemy uniezależnić się od dyktatu Rosji

- Gazociąg Baltic Pipe to element długoterminowej strategii uniezależnienia sprowadzania gazu do naszego kraju od monopolistycznego dostawcy, którym jest rosyjski Gazprom - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. - Baltic Pipe i terminal w Świnoujściu spowodują, że będziemy suwerenni i niezależni pod względem dostaw gazu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka Piotr Naimski Gazprom gaz ziemny gaz polityka bezpieczeństwo energetyczne Baltic Pipe Ministerstwo Energii

OSE Gdańsk: jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju?

Program połączenia systemów elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z europejskim systemem przez Polskę wchodzi w fazę techniczną, ma poparcie wszystkich czterech rządów, a także Komisji Europejskiej - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Piotr Naimski energia elektryczna prąd

"Czarna Jedynka". Legendarna polska drużyna harcerska

Wychowywanie w duchu takich wartości jak koleżeństwo, wierność, odwaga i patriotyzm. To harcerskie ideały kultywowane od ponad 100 lat. Gościem audycji "Nos Kleopatry" był minister Piotr Naimski, który należał do 1 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Romualda Traugutta zwanej "Czarną Jedynką". – Harcerzem zostaje się na zawsze – podkreślił rozmówca Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski HISTORIA Warszawa fakty opinie ciekawostki harcerstwo Piotr Naimski

Umowa gazowa z 2010 r. "dała Gazpromowi 1 mld zł prezentu"

Faktyczna utrata zysków z tranzytu gazu przez Polskę, co dało ok. 1 mld zł prezentu dla Gazpromu, utrata kontroli nad Europolgazem, utrwalenie zależności do Rosji, wstrzymanie dywersyfikacji gazu - to efekty rozmów gazowych z lat 2008 - 2010 - powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Naimski Donald Tusk gaz ziemny Gazprom

"Gazociąg Baltic Pipe będzie gotowy w 2022 roku"

Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duńskie i polskie, a także do klientów w sąsiednich krajach. – To projekt, który pzowoli nam uniezależnić się od rosyjskiego dyktatu gazowego – mówił w audycji Rozmowa PR24 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Baltic Pipe bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny Piotr Naimski gospodarka polska

Piotr Naimski: nie będzie w Polsce obozów dla uchodźców

– Polska nie powinna przyjmować z nakazu Komisji Europejskiej żadnych imigrantów. To nie jest kwestia dyktatu i nie może być w ten sposób załatwiana. To stanowisko polskiego rządu i ono pozostaje niezmienne – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W środę Komisja Europejska ogłosiła decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Piotr Naimski Bałkany MSZ Prawo i Sprawiedliwość POLSKA imigranci w Europie Unia Europejska Komisja Europejska