Polskie Radio
Section05
Powązki

Już po raz 44. odbywa się kwesta na warszawskich Powązkach

Trzy dni potrwa tegoroczna 44. kwesta artystów na warszawskich Powązkach. Rozpoczęła się dzisiaj o godz. 9.00 i potrwa do wieczora, jutro przerwa. Zbiórka będzie kontynuowana w sobotę i niedzielę 3 i 4 listopada. Więcej o największej i najstarszej kweście w Polsce w materiale Martyny Szymczakowskiej, która spotkała się z organizatorami wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powązki Warszawa Wszystkich Świętych

"Kwatera Zmartwychwstałej Pamięci”. Książka o pracach IPN

Poeta, eseista, historyk i krytyk literacki, a także doktor nauk humanistycznych. Przemysław Dakowicz działa się na wielu płaszczyznach świata literatury. Jakie są jego inspiracje? Co najbardziej porusza go we współczesnym świecie? O swojej twórczości i refleksjach, które jej towarzyszą, mówił w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Przemysław Dakowicz Krzysztof Szwagrzyk Łączka Powązki historia Polski

"Komuniści bali się ich także po ich śmierci"

W Gdyniu-Oksywiu z wojskowymi honorami żegnani są Stanisław Mieszkowski, Jerzy Staniewicz i Zbigniew Przybyszewski. To obrońcy Wybrzeża z 1939 roku, którzy 65 lat temu zostali straceni przez komunistyczne władze. Wyrok był efektem sfingowanego procesu i fałszywych zarzutów o szpiegostwo. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szwagrzyk z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Szwagrzyk Powązki Żołnierze Wyklęci IPN Instytut Pamięci Narodowej