X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stanisław Moniuszko

Społeczny magazyn reportażystów. "Ulica Moniuszki w Giżycku"

W naszym kraju jest 800 ulic noszących imię Stanisława Moniuszki. Ale czy wiedza o nim jest powszechna? W roku Moniuszki, w przeddzień dwusetnej rocznicy jego urodzin odwiedzamy Giżycko.  Co mieszkańcy ulicy St. Moniuszki w tym mieście wiedzą o jej patronie? W przededniu 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki goście audycji rozmawiali m.in. o tym co będzie się działo w różnych miastach kraju na ulicach noszących imię St. Moniuszki w rocznicę jego urodzin, czyli 5 maja.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rodzina reportaż Stanisław Moniuszko opera

Agnieszka Kręglicka na tropie menu Stanisława Moniuszki

- Przegrzebałam się przez życiorys Moniuszki pod kątem tego, co tam wówczas jadano. W ten sposób ułożyłam tę książkę i dobierałam dania, żeby posmakować epoki - mówiła w Dwójce znana restauratorka, współautorka niewydanej jeszcze książki opisującej to, co jadał ojciec polskiej opery.
Zobacz więcej na temat:  kuchnia polska Agnieszka Kręglicka Łukasz Modelski jedzenie Stanisław Moniuszko maciej nowicki HISTORIA KULTURA

Stanisław Moniuszko walczył z mianem kompozytora narodowego

– Moniuszko był bardzo czuły na swoim punkcie i nie znosił, gdy porównywano go z innym kompozytorem – mówiła w audycji prof. Magdalena Dziadek z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. 5 maja przypadają 200. urodziny kompozytora. Z tej okazji warto przypomnieć historię jego życia i przytoczyć anegdoty dotyczące jego rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Moniuszko Magda Mikołajczuk MUZYKA KULTURA Uniwersytet Jagielloński

Narodowe Granie 2019 - rok Stanisława Moniuszki

W dniach od 5 do 12 maja odbędzie się Narodowe Granie 2019. To akcja zainicjowana przez Parę Prezydencką. - W tym roku obchodzimy przede wszystkim jubileusz urodzin Stanisława Moniuszki, ale to wydarzenie stało się też impulsem do tego, aby przynajmniej spróbować powtórzyć sukces, którym niewątpliwie jest Narodowe Czytanie – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Kolarski – podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Moniuszko

Michał Klauza: każda z Moniuszkowskich partytur jest fascynująca

- Przenikanie się różnych stylów, znajomość opery włoskiej, dramatyzm wykorzystujący narodowe melodie, polski styl muzyki, również tej popularniej, bazującej na tematach ludowych. To wszystko połączone ze znakomitym warsztatem kompozytorskim daje u Moniuszki fantastyczne efekty - podkreślał dyrektor POR. Michał Klauza zapraszał w Dwójce na koncert, który 5 maja odbędzie się na scenie pod Pałacem Prezydenckim.
Zobacz więcej na temat:  Michał Klauza Stanisław Moniuszko koncert