Polskie Radio
Section05
tarcza

ANALIZA Tarcza antyinflacyjna. Eksperci tłumaczą, ile zyskają kierowcy

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie rozwiązań, które mają przyczynić się do obniżki cen paliw w Polsce. Z rządowych wyliczeń wynika, że kierowcy zapłacą na stacjach mniej o 20-30 groszy na litrze. Eksperci spodziewają się mniejszego spadku i podkreślają, że dla cen paliw kluczowa będzie sytuacja na rynku surowców i rynku walutowym, a nie tarcza antyinflacyjna. 
Zobacz więcej na temat:  paliwa inflacja rząd Mateusza Morawieckiego polityka POLSKA tarcza GOSPODARKA

Paliwo będzie tańsze o 30 groszy. Sasin: tarcza antyinflacyjna to realne ulgi, konkretne pieniądze

- Akcyza na benzynę i olej napędowy zostanie obniżona do minimum unijnego, paliwa te do końca maja będą zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej; dzięki tym działaniom cena benzyny powinna spaść ok. 20-30 gr na litrze - mówi w rozmowie z "Super Expressem" wicepremier Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja rząd Ministerstwo Aktywów Państwowych Jacek Sasin tarcza cena benzyny

Prezydent: wysoko oceniam wkład Polskiego Funduszu Rozwoju w walkę ze skutkami kryzysu

"Nad obroną polskiej gospodarki, zwłaszcza firm i miejsc pracy, przed skutkami pandemii pracowano z udziałem przedstawicieli rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju, także w Pałacu Prezydenckim. Wysoko oceniam wkład Polskiego Funduszu Rozwoju w walkę ze skutkami kryzysu" - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda gospodarka polska pomoc tarcza TVP media społeczeństwo POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19

Premier: na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć ok. 40 miliardów złotych

"Najbardziej zależy nam na zdrowiu i życiu Polaków, ale również na sprawnym działaniu i wsparciu rodzimych firm. Na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć ok. 40 miliardów zł jako dodatkową pulę do ponad 150 miliardów zł, którą już otrzymali polscy przedsiębiorcy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki tarcza gospodarka polska pomoc przedsiębiorca przedsiębiorstwo firmy GOSPODARKA POLSKA