X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojciech Szewko

Świat coraz bardziej rozchwiany? Eksperci są przekonani

– Po zakończeniu zimnej wojny nie ma na świecie określonego porządku, który regulowałby sprawy bezpieczeństwa – ocenił w "Pulsie Trójki" Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku. Podobnego zdania jest dr Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, który stwierdził, że 25 lat temu świat był dużo bardziej uporządkowany. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka konferencja bliskowschodnia Bliski Wschód zimna wojna Marcin Pośpiech Wojciech Szewko

Atak w Hamburgu. "Mieliśmy informacje o jego radykalizacji"

Szef MSW kraju związkowego Hamburga Andy Grote powiedział w sobotę, że 26-letni mężczyzna, który w piątek nożem kuchennym zabił jedną osobę, a siedem ranił, działał z pobudek islamistycznych oraz był osobą niestabilną psychicznie. - Nie wiemy, który z tych elementów był decydujący - zastrzegł.  O ataku nożownika w Hamburgu mówił ekspert ds. terroryzmu dr Wojciech Szewko z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 terroryzm Hamburg Niemcy ISIS Wojciech Szewko Helsinki Finlandia

Próba zamachu w Brukseli. Terrorysta zidentyfikowany

Mężczyzna zastrzelony we wtorek na brukselskim dworcu przy próbie zdetonowania ładunku, to 36-letni Marokańczyk. Dotychczas nie był podejrzewany o działalność terrorystyczną. Poinformował o tym belgijski prokurator. Wtorkowe wydarzenia w Brukseli komentowali w PR24 korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, ekspert ds. bezpieczeństwa Wojciech Szewko i dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Belgia terroryzm Bruksela imigranci w Europie Beata Płomecka Wojciech Szewko

Dr Szewko: Wielka Brytania "hodowała" sobie terrorystów

– Wielka Brytania „hodowała” sobie terrorystów przez lata, oni byli całkowicie bezkarni – komentował w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bezpieczeństwa. Brytyjska policja ujawniła w poniedziałek nazwiska dwóch z trzech zamachowców, którzy przeprowadzili zamach na London Bridge. Jeden z nich powiązany był z tzw. Państwem Islamskim.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm Wielka Brytania Londyn Wojciech Szewko

Atak terrorystyczny w Londynie

W ataku, do którego doszło w pobliżu siedziby brytyjskiego parlamentu, zginęły cztery osoby. Przed siedzibą brytyjskiego parlamentu doszło do strzelaniny, po tym jak uzbrojony w nóż napastnik zaatakował ochraniających budynek funkcjonariuszy. Według relacji świadków, wcześniej na sąsiadującym z parlamentem Moście Westminsterskim samochód wjechał w pieszych. Jego kierowca miał wysiąść i zaatakować policjantów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Londyn Wielka Brytania Adam Dąbrowski Maciej Milczanowski Wojciech Szewko Michał Żakowski Michał Strzałkowski

Gorąca Planeta: co przyniesie rok 2017?

Donald Trump w Białym Domu, rozpoczęcie negocjacji ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i stabilizowanie sytuacji Bliskim Wschodzie. To wydarzenia, które w kolejnych miesiącach będą kształtowały wydarzenia na arenie międzynarodowej. W audycji Gorąca Planeta przewidywaliśmy, jak świat będzie wyglądał w 2017 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Syria Bliski Wschód Unia Europejska Marcin Pośpiech Donald Trump USA Wielka Brytania Wojciech Szewko Turcja Iran Rosja Państwo Islamskie