Polskie Radio
Section05

atak

TYLKO U NAS Tak nakręca się spirala nienawiści. Ataki na siedziby polityków PiS i groźby śmierci stają się niebezpieczną normą

Wczoraj (14.03) nieznani sprawcy obrzucili kamieniami biuro poselskie wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka w Legionowie. To nie jedyne tego typu akty wandalizmu, których celem były siedziby polityków związanych z partą rządzącą. Dochodziło też do prób wtargnięcia do biur poselskich, padały nawet groźby śmierci. Rzecznik PiS apeluje: "STOP Agresji!".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość policja przestępczość polityka

Atak na biuro poselskie szefa MON. Szydło: Tusk stosuje metodę polaryzacji, może to prowadzić do agresji

- Hejt ma źródło w nakręcanej w Polsce agresji przeciwko politykom PiS i polityce rządu - mówiła w Polskim Radiu 24 była premier Beata Szydło. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował na Twitterze, że nieznani sprawcy obrzucili kamieniami biuro poselskie wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka w Legionowie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mariusz Błaszczak policja Donald Tusk Beata Szydło polityka

TYLKO U NAS Rośnie agresja wobec dziennikarzy mediów publicznych. Dr Jolanta Hajdasz: ataki wciąż przybierają na sile

Dziennikarze mediów publicznych po raz kolejny mierzą się z atakami, a niektórzy nawet z groźbami. Mają one głównie miejsce w Internecie, choć - jak pokazuje przykład Radia Szczecin - nierzadko przeradzają się także w agresję fizyczną. - Tak intensywnej rywalizacji politycznej, w którą wciągani są dziennikarze, nie było do tej pory - przyznała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarze media TVP agresja społeczeństwo

Ukraina: trwają walki w obwodzie donieckim i ługańskim. Odparto ataki Rosjan w rejonie Bachmutu

W ciągu ostatniej doby jednostki Sił Obronnych Ukrainy odparły ataki wojsk rosyjskich w rejonie Bachmutu i szeregu innych osiedli w obwodach donieckim i ługańskim. Informuje o tym Sztab Generalny Ukrainy w porannym komunikacie. Zagrożenie dalszymi rosyjskimi atakami lotniczymi i rakietowymi na całą Ukrainę jest wciąż wysokie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja agresja