Polskie Radio
Section05
cyfryzacja

Minister cyfryzacji: nowe obowiązki nałożone na telekomy powstrzymają falę fałszywych SMS-ów i połączeń telefonicznych

-Nowa ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, spowoduje zablokowanie procederu wysyłania fałszywych SMS-ów w skali całego kraju. To stanie się prawnym obowiązkiem operatorów telekomunikacyjnych. Takie przypadki nadużyć będą wykrywały zespoły ekspertów NASK i CERT Polska. Ale obywatele powinni im pomagać, przez przesyłanie do CERT Polska tego typu SMS-ów - powiedział Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberprzestępczość cyfryzacja fałszerstwa internet

Kompromitacja PO, wyciekły postulaty z konwencji Tuska. "Nie zadbali o bezpieczeństwo strony 100konkretow.pl"

Portal wPolityce.pl podaje, że Platforma Obywatelska nie zadbała o bezpieczeństwo swojej strony internetowej 100konkretow.pl, w konsekwencji hasła i postulaty z konwencji partii są znane jeszcze przed jej rozpoczęciem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska PO Donald Tusk internet cyfryzacja wybory w Polsce kampania wyborcza wybory prezydenckie opozycja

Spamowa kampania w sieci. Oszuści rozsyłają e-maile z groźbami zabójstwa. NASK ostrzega

Zespół CERT Polska od pewnego czasu zajmuje się sprawą narastania spamowej kampanii, która ma na celu radykalne zastraszanie ofiar i wyłudzenie pieniędzy - ostrzegają eksperci w raporcie NASK. Oszuści rozsyłają e-maile, w których informują, że zostało zlecone zabójstwo adresata wiadomości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberbezpieczeństwo internet nask cyberprzestępczość e-mail oszustwo spam cert cyfryzacja

Inwestycje w nowoczesne usługi biznesowe. Polska atrakcyjnym kierunkiem, nasz kraj w światowej czołówce

Polska zajęła drugie miejsce w Europie i 13. na świecie w raporcie badającym atrakcyjność krajów pod względem przyciągania inwestycji w nowoczesne usługi biznesowe - wynika z raportu firmy doradczej Kearney "Global Services Location Index 2023". Globalna pozycja Polski poprawiła się od poprzedniego wydania raportu o jedno miejsce, a nasz kraj został wymieniony wśród trzech wyłaniających się jako najbardziej obiecujące dla inwestycji technologicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma usługi usługi dla biznesu outsourcing wykształcenie cyfryzacja