Polskie Radio
Section05
dotacje unijne

Program PiS dla polskiej wsi. Komentarze polityków

Wsparcie dla małych i średnich gospodarstw rolnych, lokalnych hodowców zwierząt i dla małych producentów żywności - to część propozycji Prawa i Sprawiedliwości dla polskiego rolnictwa, które przedstawił prezes partii Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Kadzidle (województwo mazowieckie). O ofercie formacji rządzącej w Polskim Radiu 24 dyskutowali politycy.
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS w Kadzidle konwencja PiS POLSKA polityka Katarzyna Gójska Prawo i Sprawiedliwość rolnictwo wieś wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 budżet UE 2014-2020 budżet unijny dotacje unijne

Ekspert: PE poparł zmiany sprzeczne z prawem unijnym

Parlament Europejski w czwartek poparł zmiany prawne, które zakładają powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności w kraju członkowskim. - Przede wszystkim trzeba wskazać, że w traktatach europejskich nie ma podstawy prawnej, aby powiązać stwierdzenie naruszenia praworządności z wypłatą środków z unijnego budżetu – powiedział w Polskim Radiu 24 członek Trybunału Stanu prof. Czesław Kłak.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska dotacje unijne ŚWIAT Parlament Europejski

Polska i 14 krajów Unii za większym budżetem UE i przeciwko cięciom

Polska chce, by w przyszłym unijnym budżecie utrzymane były nakłady na polityki: rolną i spójności, z których dotychczas nasz kraj korzystał. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki przed rozpoczęciem nieformalnego szczytu w Brukseli. O nieformalnym szczycie UE ws. nowego unijnego budżetu mówiła korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska budżet ue finanse dotacje unijne Beata Płomecka Brexit

Premier: Polska chce zwiększenia składek do budżetu UE

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej do negocjacji w sprawie nowego, unijnego budżetu po 2020 roku. Szef rządu mówił o tym po nieformalnym szczycie Unii w Brukseli poświęconym przyszłym wydatkom Wspólnoty. O spotkaniu w Brukseli mówiła w audycji Północ-Południe Aleksandra Rybińska z tygodnika „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Bruksela Unia Europejska budżet unijny dotacje unijne Brexit

Nowy budżet Unii Europejskiej. Pieniędzy będzie mniej?

 - Myślę, że w tej chwili jest niemal pewne, że pieniędzy z Unii Europejskiej będzie mniej. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej trzeba by było bowiem znacząco zwiększyć nakłady państw członkowskich by utrzymać budżet na poprzednim poziomie, a w państwach członkowskich nie widać do tego gotowości – powiedział w audycji Gorący Temat dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze Unia Europejska Wielka Brytania budżet unijny dotacje unijne Brexit Niemcy

Premier Morawiecki w Brukseli. Rozmowy przed szczytem UE

W piątek podczas szczytu w Brukseli przywódcy państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o kolejnym unijnym budżecie, po 2020 roku. W opublikowanym niedawno dokumencie, konsultowanym w ostatnich dniach w krajach członkowskich, Komisja Europejska powiązała kwestie praworządności z funduszami. Gościem magazynu Północ-Południe był Jacek Karnowski z „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Unia Europejska Jacek Karnowski budżet ue dotacje unijne

Niemcy chcą powiązania budżetu UE z przyjmowaniem uchodźców

W piątek podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli przywódcy będą rozmawiać na temat kolejnego unijnego budżetu, po 2020 roku. Tymczasem, Angela Merkel przedstawiła w Bundestagu cele Niemiec na to spotkanie, Powiedziała, że fundusze spójności powinny zostać uzależnione od zaangażowania poszczególnych państw w przyjmowanie uchodźców. W Debacie Dnia komentarz publicystów: Tomasza Walczaka, Krzysztofa Wołodźki i Piotra Skwiecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy budżet unijny Angela Merkel dotacje unijne Piotr Skwieciński