Polskie Radio
Section05
Gazeta Polska

"Po 40 minutach oświadczono, że nikt nie przeżył". Antoni Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

- Po 40 minutach oświadczono, że nikt nie przeżył. A dotyczyło to 96 osób! Większości z nich w ogóle jeszcze nie odnaleziono. Ciało Pana Prezydenta odnaleziono po sześciu godzinach - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski społeczeństwo polityka katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska katastrofa samolotu Lech Kaczyński Antoni Macierewicz Gazeta Polska

Poranek z arcydziełem. Pierwszy odcinek "Lalki" Bolesława Prusa

29 września 1887 roku na pierwszej i drugiej stronie porannego dodatku "Kuriera Codziennego" wydrukowano początek nowej powieści Bolesława Prusa pod tytułem "Lalka". Wtedy nikt nie wiedział jeszcze, z czym ma do czynienia. Na uznanie "Lalka" musiała zresztą czekać bardzo długo, nawet po wydaniu książkowym.
Zobacz więcej na temat:  Bolesław Prus KSIĄŻKA książki literatura proza lalka pisarz HISTORIA historia Polski Stanisław Wokulski Ignacy Rzecki Eliza Orzeszkowa Henryk Sienkiewicz prasa drukowana prasa Gazeta Polska kurier

Умер польский историк и политолог Ежи Таргальский

Ежи Таргальский - автор громкой серии публикаций «Ведомственные дети», преподаватель Варшавского университета, бывший член правления Польского Радио и бывший директор Зарубежной службы Польского Радио.
Zobacz więcej na temat:  Спецслужбы TVPinfo Gazeta Polska

Prezes PiS: musimy obronić Polskę, musimy obronić Europę

"Instytucje europejskie - KE i PE - domagają się od premiera wycofania wniosku z Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności prawa polskiego. To niebywałe żądanie godzące w fundamenty naszej suwerenności" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do prezesa klubów "Gazety Polskiej" Ryszarda Kapuścińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS Unia Europejska polityka Trybunał Konstytucyjny Gazeta Polska POLSKA

"Opozycja nieświadomie działa na życzenie Rosji". Tomasz Sakiewicz o sytuacji na granicy

- W tym wypadku uderzenie jest w państwo polskie na życzenie - chociaż nie twierdzę, że w wyniku zmowy, bo czasem głupota ściga się z agenturą - Rosji. Tak naprawdę spora część opozycji podjęła zadania, które wyznaczyła jej Rosja, nawet nie zdając sobie sprawy - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska POLSKA polityka granica Białoruś

10 lat "Gazety Polskiej Codziennie". "Pierwsza, która odbudowywała polską świadomość narodową"

"Gazeta Polska Codziennie" świętowała swoje dziesięciolecie. Podczas jubileuszowej Gali wręczono Nagrodę Wolności Słowa, którą otrzymały kluby "Gazety Polskiej" oraz PKN Orlen. Wyróżnienia trafiły do tych, którzy przez minione 10 lat stali po stronie wolności słowa i niezależności dziennikarskiej.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska Gazeta Polska Codziennie PKN Orlen media dziennikarstwo Tomasz Sakiewicz Katarzyna Gójska Antoni Macierewicz

"Nie pozwolą na kompromis ws. niepodległości Polski". Macierewicz o demonstracji klubów GP pod TK

- Gorąca i zdeterminowana atmosfera ludzi, którzy zobowiązują się, żeby nigdy nie pozwolić na kompromis w sprawie niepodległości Polski, bo taktyka polityczna możliwa jest zawsze i potrzebna jest zawsze, ale jest jej granica i tą granicą jest niepodległość - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Gazeta Polska demonstracje protest manifestacje Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE

TYLKO U NAS "Ma przypomnieć, że Polacy rządzą w swoim kraju". Kluby "GP" zapowiadają manifestację przed siedzibą TK

Kluby "Gazety Polskiej" zapowiedziały na sobotę manifestację w obronie polskiej Konstytucji. - Chcemy przypomnieć, że to Polacy rządzą w swoim kraju, że polscy obywatele decydują, jak ma wyglądać nasz kraj, a nie ktokolwiek inny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl redaktor "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz Trybunał Konstytucyjny konstytucja manifestacje konstytucja Trybunał Sprawiedliwości UE Gazeta Polska

Premier na zjeździe klubów "GP": demokracja w naszym wydaniu to demokracja godności

- Najbardziej cieszy mnie to, że przywróciliśmy godność tym wszystkim, którzy byli spychani na margines. Wiele takich środowisk dostrzega, że coś się w Polsce zmieniło - powiedział Mateusz Morawiecki w Sulejowie. Premier jest gościem honorowym drugiego dnia XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład Mateusz Morawiecki premier Gazeta Polska Prawo i Sprawiedliwość polityka

"Mogą go wprowadzić tylko ludzie uczciwi". Antoni Macierewicz o Polskim Ładzie

- Polski Ład to program, który wymaga olbrzymiego wysiłku - mówił Antoni Macierewicz do uczestników XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", cytowany przez Niezalezna.pl. - Jego mogą wprowadzić do Polski tylko ci, którzy są dla stanowiskach nie dla pieniędzy, nie dla interesu, nie dla zatrudniania swoich najbliższych, tylko dla Polski i polskości - podkreślił marszałek senior Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Polski Ład Gazeta Polska

"To dla niej korzystne". Jacek Liziniewicz o porozumieniu Lewicy z PiS ws. KPO

Jeszcze dwa tygodnie temu nikogo nie obchodziło, co myśli Włodzimierz Czarzasty i poszczególni politycy Lewicy. Teraz wyszła z tego niebytu i pokazała wyborcom w Polsce, że jest, że działa, że coś od niej zależy, że przegłosowuje i forsuje swoje pomysły, nawet kiedy jest w opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Jacek Liziniewicz Gazeta Polska POLSKA polityka PiS lewica Krajowy Plan Odbudowy fundusze ue Komisja Europejska

Jarosław Kaczyński z nagrodą Człowieka Roku Klubów "GP". "Jestem wdzięczny i zaszczycony"

- Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo piękną w moim życiu. W życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które, mam nadzieję, będą kontynuowane - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obierania nagrody Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Julia Przyłębska Gazeta Polska