Polskie Radio
Section05
Michał Dworczyk

Waldemar Pawlak nie chciał Baltic Pipe. Dworczyk: to zdumiewająca postawa

– Dla mnie to całkowicie zdumiewająca postawa. Myślę, że po 24 lutego, bardzo wiele osób zweryfikowało swoje patrzenie na świat. Bardzo wiele osób może stanęło w prawdzie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelaria Premiera, odnosząc się do krytyki Baltic Pipe przez byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Michał Dworczyk Beata Michniewicz polityka

Negocjacje ws. reparacji wojennych. Kto będzie rozmawiał z Niemcami? Szef KPRM podał szczegóły

- Negocjacje z Niemcami ws. reparacji będzie prowadziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych - poinformował na antenie RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk. - Na pewno będzie politycznie wyznaczona osoba z kierownictwa oraz zespół osób, który będzie ją wspierał - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka reparacje wojenne II wojna światowa Michał Dworczyk Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemcy historia Polski

Prezydent Ukrainy odznaczył polskich polityków orderami. "Za rozwój współpracy"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uhonorował wysokimi odznaczeniami państwowymi polskich polityków, członków rządu, którzy zostali wyróżnieni za zasługi dla współpracy między państwami, wspieranie suwerenności i jedności terytorialnej jego kraju oraz popularyzację Ukrainy na świecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Rosja wojna 2022 Mariusz Błaszczak Piotr Gliński Michał Dworczyk Wołodymyr Zełenski polityka

Pół roku bohaterskiej obrony Ukrainy. Dworczyk: to determinacja pozwoliła im obronić stolicę

- Bohaterska postawa Ukraińców była zaskoczeniem dla Rosjan, determinacja Ukraińców wraz ze wsparciem sojuszników z Zachodu pozwoliła obronić stolicę i odzyskać część terytorium - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk Sygnały Dnia Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 PiS Krzysztof Świątek

Polska pomoże ukraińskim sierotom i kobietom uwolnionym z niewoli. Rusza specjalny fundusz

Rusza fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, mający na celu pomoc ukraińskim sierotom wojennym i kobietom uwolnionym z niewoli - poinformował w środę w Kijowie szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że każde dziecko objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało około 5 tys. hrywien (ok. 630 złotych).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Michał Dworczyk pomoc

TYLKO U NAS Walka z dezinformacją. Nisztor: prokuratura i ABW na tropie grupy publikującej ruskie wrzutki

- W zeszłym roku w jednym z apartamentów znajdującym się w centrum Warszawy opublikowano część tych materiałów (krążących po sieci zrzutów ekranów, mających ukazywać korespondencję mailową szefa KPRM Michała Dworczyka). Prokuratura i ABW są na tropie grupy publikującej ruskie wrzutki - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo dezinformacja Michał Dworczyk Rosja Białoruś cyberprzestępczość Piotr Nisztor

Włamania na maile polityków. Premier: potwierdzono prowokację z Rosji i Białorusi

Znakomite firmy międzynarodowe potwierdziły, że włamania na skrzynki mailowe polskich, niemieckich i brytyjskich polityków, to prowokacja białoruskich i rosyjskich służb - powiedział Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił premier, "nie dajmy się wciągnąć w sidła polityki Kremla".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Michał Dworczyk mail media społecznościowe propaganda dezinformacja służby specjalne służby i bezpieczeństwo

"Zgodne z prawem". Radosław Fogiel o kontaktach przedstawicieli rządu i Trybunału Konstytucyjnego

- Co warto podkreślić, bo tutaj mówimy o zapisach prawa w sytuacjach, w których te rozstrzygnięcia mają skutki budżetowe (…), jest wręcz obowiązek konsultowania się czy kontaktu Trybunału Konstytucyjnego i rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Dworczyk Julia Przyłębska dezinformacja POLSKA służby i bezpieczeństwo Radosław Fogiel Krzysztof Świątek