Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

Atak polityków KO na Michała Rachonia. CMWP SDP złożyło zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich złożyło zawiadomienie do prokuratury na polityków Koalicji Obywatelskiej. To reakcja na atak, którego dopuścili się oni wobec dziennikarza Michała Rachonia pod siedzibą TVP, kiedy ten próbował zadać Donaldowi Tuskowi niewygodne pytania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jolanta Hajdasz SDP Donald Tusk Michał Kołodziejczak Andrzej Rozenek Hanna Gill-Piątek opozycja Władimir Putin Angela Merkel Platforma Obywatelska PO Reset

PR24 "Padły groźby, musimy reagować". Jolanta Hajdasz o wydarzeniach przed siedzibą TVP

- Zabieramy głos publicznie w tej części środowiska, która nie zgadza się z takimi praktykami (…). Nie ma zgody na to, żeby po prostu naruszać przestrzeń wokół dziennikarza w pracy, który jest po prostu jak funkcjonariusz publiczny i tak powinien być traktowany - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyr. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Europa Michał Rachoń Donald Tusk Jolanta Hajdasz Mirosław Skowron

PR24 "Powtórka z PKWN z 1944 roku". Prof. Cenckiewicz o planach obronnych Polski za rządów PO

- Ten wariant był skalkulowany tak, by odpowiadał realnemu potencjałowi bojowemu Wojska Polskiego w latach 2011- 2015, a ten potencjał był znikomy, jeśli nie żaden - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz

"RESET" Kulisy wojskowej współpracy PO-PSL z Rosją. Klich chciał kupować ich broń. Szokujące dokumenty

Jak wynika z najnowszego odcinka serialu dokumentalnego "Reset", gabinet Donalda Tuska w latach 2010-2011 bardzo nalegał na zbliżenie w relacjach wojskowych pomiędzy Polską i Rosją. Rząd PO-PSL proponował Kremlowi podpisanie umów o ścisłej współpracy między resortami obrony oraz między Sztabami Generalnymi. Zakładały one m.in., że Polska będzie konsultowała ze stroną rosyjską modernizację naszych sił zbrojnych, dzieliła się poufnymi informacjami, a nawet, że będzie brała udział we wspólnych operacjach wojskowych. Sami Rosjanie mieli do tych propozycji odnosić się z rezerwą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz Donald Tusk

Hajdasz o ataku polityków PO: groźby wobec Michała Rachonia to naruszenie wolności słowa i prawa prasowego

Podczas konferencji prasowej Donalda Tuska w stosunku do dziennikarza TVP Michała Rachonia skierowano groźby karalne i użyto siły. - To naruszenie zasady wolności słowa demokratycznego państwa i naruszenie naszego prawa prasowego - powiedziała dyrektor Centrum Monitorowania Wolności Prasy SDP Jolanta Hajdasz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Michał Rachoń

Politycy PO grozili Michałowi Rachoniowi. Centrum Monitoringu Wolności Prasy złoży zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie wydarzeń pod siedzibą TVP. CMWP SDP chce wiedzieć, czy nie doszło do złamania prawa. - Pod adresem Michała Rachonia padły groźby. Mieliśmy także do czynienia z próbą zastraszenia dziennikarza - powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń TVP dziennikarze media Platforma Obywatelska POLSKA społeczeństwo

Krzysztof Czabański o ataku na Michała Rachonia: Donald Tusk chce zamknąć usta dziennikarzom mediów publicznych

- Donald Tusk chce zamknąć usta dziennikarzom mediów publicznych - tak przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański komentuje poranne wydarzenia pod siedzibą Telewizji Polskiej i groźby pod adresem jej dziennikarza Michała Rachonia, podczas konferencji lidera PO.
Zobacz więcej na temat:  media Michał Rachoń TVP Platforma Obywatelska Rada Mediów Narodowych POLSKA społeczeństwo

PR24 Tusk straszył dziennikarza TVP policją. Lichocka: to zbliża go do Łukaszenki

- Donald Tusk na bardzo poważne pytania zadawane przez Michała Rachonia odpowiedział groźbami - w tym przyjazdem policji. Taki standard uprawiania polityki zbliża go do Łukaszenki, to są metody rodem z Białorusi - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. Skomentowała w ten sposób reakcję przewodniczącego PO na pytania stawiane mu przez dziennikarza TVP na konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Joanna Lichocka Michał Rachoń Tadeusz Płużański Donald Tusk

PR24 "To są fundamentalne pytania". Michał Rachoń o konfrontacji z Donaldem Tuskiem

- Myślę, że każdy Polak jest zainteresowany odpowiedzią na pytanie, z jakiego powodu polski politycy, ministrowie obrony, szefowie sztabu, rozważali scenariusze, w których Polska miała się bronić maksymalnie 10 dni (…), że budują rubież, miejsce, w którym będą się bronić, w połowie Polski. To wymaga odpowiedzi na pytania i tych odpowiedzi musi wcześniej czy później udzielić Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Europa Tadeusz Płużański Michał Rachoń Donald Tusk Rosja Niemcy Ukraina

W sieci wrze po starciu Rachonia i Tuska. Internauci oburzeni. "Wolność słowa według PO"

Donald Tusk zorganizował przed siedzibą Telewizji Polskiej konferencję prasową. Najpierw oświadczył, że politycy PO będą brali udział w programach emitowanych na antenach TVP, a chwilę później atakował dziennikarza mediów publicznych Michała Rachonia, który pytał o politykę resetu prowadzoną przez jego rząd. Tusk zagroził rozliczeniami i wezwaniem policji. Użytkownicy Twittera wskazują, że tak wygląda wolność słowa według opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Donald Tusk media koalicja obywatelska

Szokujące słowa Rozenka do Rachonia. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. wydarzeń pod siedzibą TVP. CMWP SDP chce wiedzieć, czy nie doszło do złamania prawa. - Pod adresem Michała Rachonia padły groźby. Mieliśmy także do czynienia z próbą zastraszenia dziennikarza – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Donald Tusk media telewizja Andrzej Rozenek koalicja obywatelska

PR24 Cenckiewicz: ekipa Komorowski-Tusk-Koziej-Sikorski uznała, że polskie plany należy konsultować z Rosją

- Tak naprawdę chodziło o to, żeby Polska, w jakimś sensie, negocjowała z Rosją swój międzynarodowy status. Rosja została zaproszona do dyskusji na temat obecności Polski w NATO, UE i polskiej strategii bezpieczeństwa. Robi to niesamowite wrażenie w połączeniu z faktycznym rozbrojeniem polskiej armii - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz Dmitrij Miedwiediew Smoleńsk katastrofa smoleńska Stanisław Koziej Bronisław Komorowski

"RESET" Szokujące ustalenia "Resetu": Rosja miała znać strategiczne ruchy Polski. Rząd PO był za

- Rosja proponowała ustami Miedwiediewa układ, w którym Polska konsultowałaby z Federacją Rosyjską wszystko, co zamierzała zrobić na arenie UE i NATO - ujawnił w najnowszym odcinku "Resetu" dr hab. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Reset Rosja Donald Tusk Bronisław Komorowski Radosław Sikorski Stanisław Koziej Platforma Obywatelska Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń TVP polityka POLSKA

"RESET" Tusk i Komorowski ustalali szczegóły upamiętnienia bolszewików poległych w 1920 r. Powstał nawet pomnik

We wtorek TVP Info wyemitowała kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Reset". Tym razem Michał Rachoń i prof. Sławomir Cenckiewicz skupili się na kwestii budowy pomnika bolszewików poległych w 1920 r. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski ustalał szczegóły z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem tydzień po katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

PR24 Kulisy rozmów Miedwiediew - Tusk - Komorowski. Cenckiewicz: intensyfikacja resetu, polskie władze wniosły wiano

- Polska zaproponowała Miedwiediewowi, który chyba był tym wszystkim zdziwiony, nie tylko opiekę nad żołnierzami sowieckimi II wojny światowej, ale również nad bolszewikami, którzy najechali nas w 1920 roku - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz Dmitrij Miedwiediew Smoleńsk katastrofa smoleńska