Polskie Radio
Section05

polityka

„Europa może się cieszyć z tego, co usłyszała od wiceprezydenta USA"

W Monachium zakończyła się 53. Konferencja Bezpieczeństwa. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego oficjalnego przemówienia administracji rządu USA. O tym, czy stanowisko Stanów Zjednoczonych, mogli przyjąć z zadowoleniem politycy innych krajów,  mówił w programie Punkt Widzenia dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Unia Europejska Monachium Rosja Ukraina Petro Poroszenko

"Źle się dzieje, gdy wycinane są drzewa w środku miasta"

- To już drugi topór ministra Szyszki. Pierwszy był wówczas, gdy postawił nam przy wszystkich drogach wielkie ochronne mury, tzw. ekrany, odcinając w ten sposób miasta od ludzi. Teraz, bez żadnych konsultacji, wycinane są drzewa – powiedziała w programie 24 Pytania posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Fabisiak. Odniosła się w sposób do zliberalizowanego przepisu ustawy o wycince drzew.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa środowisko drzewa ekologia Platforma Obywatelska

Po wypadku premier Beaty Szydło. Komentarze

Goście audycji Wydarzenia Tygodnia komentowali echa wypadku premier Beaty Szydło. - Problem z tym wydarzeniem polega na tym, że zamiast dyskutować jak tego typu wydarzeń unikać, to wchodzimy na kolejny poziom histerii politycznej. Rozumiem, że pewien niepokój jest, bowiem to trzeci wypadek w ostatnim czasie z udziałem najważniejszych osób w państwie, tylko argumenty w tej dyskusji nie są ważne, lecz kto mocniej i głośniej powie – stwierdził Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem programu był także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło wypadek Oświęcim

"Nie boję się rywalizacji z kanadyjskimi producentami"

- Opozycja przesadza, wprowadzając w sprawie CETA opinię publiczną w błąd. W 2014 roku ówczesny rząd PO-PSL pozwolił Komisji Europejskiej podpisać umowę CETA. Nie uważam, że istnieje takie zagrożenie, o którym mówią partie opozycyjne, dlatego, że jest warunek odnośnie sprowadzanych towarów, które muszą spełniać wymagania Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa PR 24 Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Krzysztof Jurgiel CETA Kanada Komisja Europejska PiS Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

IPN zabrał głos po słowach wicemarszałka Terleckiego z PiS

Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej podkreśla, że nie wykracza poza swoje ustawowe kompetencje. Doradczy organ prezesa IPN wydał komunikat po wywiadzie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z PiS, który stwierdził, że Kolegium "rości sobie zbyt wiele kompetencji". Sprawę komentował w audycji Punkt Widzenia dr Andrzej Anusz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Instytut Pamięci Narodowej Donald Tusk Ryszard Terlecki PiS Sławomir Cenckiewicz

"PSL stara się pokazywać inną twarz polityki"

Ponad połowa badanych spotyka się z mową nienawiści, a 80 proc. uważa, że obrażanie innych powinno być ściganie i karane prawne. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez KANTAR Public dla Polskiego Radia 24. – Mamy do czynienia z czymś, co można porównać do rzeźni politycznej. Styl i sposób okładania się jednych i drugich posłów wykracza poza pewne normy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Mirosław Maliszewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Sejm PSL wieś mowa nienawiści

"Opozycja nie używa argumentów, tylko hejtu"

Według sondażu, przeprowadzonego przez KANTAR Public dla Polskiego Radia 24, 58 proc. badanych w miejscach publicznych, szczególnie mediach i Internecie, spotyka się z tzw. mową nienawiści. – Przyzwolenie na tego typu język pojawiło się ze strony PO i tego środowiska – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  PiS Sejm POLSKA Platforma Obywatelska mowa nienawiści