Polskie Radio
Section05
rodzina

Minister Maląg: polityka społeczna jest w naszym DNA

- Polityka społeczna, polityka wsparcia rodzin z małymi dziećmi i wsparcia seniorów, jest w naszym DNA - mówiła podczas I Zjazdu Klubów Mam minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że "polityka prorodzinna jest naszą misją, którą jesteśmy zobowiązani realizować dla dobra wspólnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd Marlena Maląg rodzina polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

"Migranci nie rozwiążą kryzysu demograficznego, inwestujmy w rodzinę". Apel premier Włoch

Podczas przemówienia, cytowana przez agencję informacyjną Ansa, premier Włoch powiedziała, że "migranci nie rozwiążą kryzysu demograficznego, inwestujmy w rodzinę". Giorgia Meloni uczestniczy w czwartek w Kongresie Demograficznym "Rodzina kluczem do bezpieczeństwa" w Budapeszcie.
Zobacz więcej na temat:  Giorgia Meloni Włochy Węgry Budapeszt rodzina Europa ŚWIAT migracja imigranci w Europie

Irène Joliot-Curie. Chemia, polityka i ju-jitsu

Była jeszcze dzieckiem, gdy jej rodzice dostali nagrodę Nobla z fizyki. Kilka lat później Noblem z chemii uhonorowano jej matkę. Po latach Irène Joliot-Curie podzieliła się takim samym wyróżnieniem z mężem. Żadna inna rodzina nie zdobyła tyle Nobli. Ale zainteresowania uczonych sięgały także poza ściany laboratorium. 
Zobacz więcej na temat:  Maria Skłodowska-Curie chemia fizyka nagroda Nobla Paryż Francja sztuki walki promieniowanie rodzina faszyzm socjalizm polityka

PR24 Ks prof. Młyński: rodzina to najlepsza inwestycja, jakiej może dokonać człowiek

- Polskie rodziny nadal są tradycyjne, ale borykają się z nowoczesnymi problemami, czy też - rodziny stały się nowoczesne, ale wciąż muszą stawać czoła tradycyjnym problemom - powiedział w Polskim Radiu 24 ks prof. Józef Młyński o wyzwaniach stojących przed rodziną. Gościem Rafała Porzezińskiego była także dr Grażyna Koszałka, która mówiła o nadchodzącym Kongresie Rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński rodzina

Ambasada RP w Berlinie zorganizowała pokaz filmu o rodzinie Ulmów. "Chcemy im oddać hołd"

Rzecznik Ambasady RP w Berlinie Magdalena Szuber-Zasacka poinformowała, że ambasada RP wraz z berlińskim oddziałem Instytutu Pileckiego zorganizowała we wtorek wieczorem pokaz filmu "Historia jednej zbrodni" wyreżyserowanego przez Mariusza Pilisa. Wydarzenie miało miejsce w siedzibie Instytutu w centrum Berlina.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Niemcy zbrodnie wojenne rodzina Ulmowie ŚWIAT Europa

ANALIZA Programy społeczne i wsparcie rodzin w centrum polityki rządu. Oto co PiS robi dla dzieci

Działania prospołeczne stały się jednym z kluczowych elementów polityki rządu. Przez lata PiS wprowadziło szereg inicjatyw mających na celu poprawę warunków życia i wzmocnienie więzi społecznych. Podsumowujemy programy ukierunkowane na wsparcie dzieci oraz ich rodziców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA dzieci pomoc rodzina 800+ Maluch plus Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Będzie jeszcze więcej żłobków. Minister Maląg: uruchomiliśmy wsparcie w kwocie 5,5 mld zł

Mamy w Polsce 230 tys. miejsc opieki żłobkowej, trzykrotnie więcej, niż jak obejmowaliśmy rządy - powiedziała w środę w Polsat News szefowa MRiPS Marlena Maląg. Dodała, że w ramach nowej edycji programu Maluch+ powstanie kolejnych ponad 100 tys. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Maluch plus 800+ społeczeństwo rodzina dzieci