Polskie Radio
Section05

rolnictwo

Grzegorz Puda o protestach AgroUnii: mają charakter polityczny i ich celem jest budowanie partii

- Działania AgroUnii mają charakter polityczny i jednym z ich celów jest budowanie partii politycznej. Zaraz po ogłoszeniu naszego programu wsparcia rolników lider Agro Unii stwierdził, że te pieniądze nie są im potrzebne i ich nie potrzebuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  ASF Grzegorz Puda Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pieniądze Polski Ład POLSKA polityka Polskie Radio 24

Prezydent podczas dożynek na Jasnej Górze. Przypomniał ważne słowa kardynała Wyszyńskiego

- Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość - tym cytatem z kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpoczął prezydent Andrzej Duda swoje wystąpienie podczas dorocznych dożynek na Jasnej Górze. Powiedział też, że jednym z najważniejszych zadań władz państwa jest troska o rolnictwo i rolników. Elementem uroczystości jest również Krajowa Wystawa Rolnicza.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Jasna Góra Częstochowa

Prezydent podczas dożynek na Jasnej Górze przypomniał ważne słowa kardynała Wyszyńskiego

"Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość" - tym cytatem z kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpoczął prezydent Andrzej Duda swoje wystąpienie podczas dorocznych dożynek na Jasnej Górze. Powiedział też, że jednym z najważniejszych zadań władz państwa jest troska o rolnictwo i rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jasna Góra regiony Częstochowa dożynki Andrzej Duda rolnicy śląskie Polskie Radio patronat tradycja pielgrzymka

"Zmiany, które usuną mankamenty w ubezpieczeniu społecznym rolników". Rząd zajmie się projektem

Projekt, który ma uregulować kwestie związane ze zbiegiem tytułów ubezpieczenia z ZUS i KRUS, został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu. Projekt ma też stworzyć stały mechanizm chroniący dzieci świadczące pomoc w gospodarstwie rolnym w sytuacji wypadku przy pracy.
Zobacz więcej na temat:  KRUS GOSPODARKA ubezpieczenia ZUS zus składki ZUS dla ciebie COVID-19