Polskie Radio
Section05
sprzedaż

Podróbki i piractwo wciąż mają swoich zwolenników. Badania nie pozostawiają złudzeń

44 proc. młodych Polaków w wieku 15-24 lat w ostatnim roku celowo kupiło podróbkę, a 19 proc. świadomie uzyskało dostęp do pirackich treści. Produkty podrobione to najczęściej odzież i akcesoria, obuwie, urządzenia elektroniczne oraz kosmetyki. Głównym rodzajem pirackich treści były filmy i seriale telewizyjne, a także muzyka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sprzedaż piractwo badania rynku POLSKA

Węgiel online. W czwartek dokonano rekordowej liczby transakcji w sklepie internetowym PGG

W czwartek sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej sprzedał ponad 30 tys. ton węgla - najwięcej w swojej dotychczasowej historii. Rekordowa była też ilość transakcji - węgiel w cenach producenta kupiło prawie 7 tys. klientów. Największy krajowy producent zapewnia przy tym, że nie zmniejsza się ilość dostępnego przez internet węgla.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza węgiel sprzedaż

Dr Artur Bartoszewicz: inflacja będzie narastać, trzeba podejmować radykalne i szybkie kroki

- Myślę, że nie ma przestrzeni i argumentów za tym, żebyśmy mogli powiedzieć, że jest jakiś punkt czasowy w najbliższym okresie, w którym można będzie mówić o odwróceniu tendencji - o inflacji mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz (SGH).
Zobacz więcej na temat:  inflacja GOSPODARKA firma produkcja przemysłowa działalność gospodarcza sprzedaż przedsiębiorstwo popyt PMI POLSKA Polskie Radio 24 ceny żywności

"Szok pandemiczny, szok wojenny". PIE: jedynie dla 5 proc. firm przejście przez kryzys oznaczało wzmocnienie

Na spadki wartości sprzedaży i liczby nowych zamówień firm w większym stopniu niż wojna w Ukrainie wpłynęły lockdowny - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Istotne utrudnienia były też spowodowane rosnącymi cenami energii oraz niedostępnością produktów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorca mikroprzedsiębiorstwo kryzys COVID-19 wojna 2022 sprzedaż

Kto nie produkuje jeszcze SUV-a?

Dziś w katalogach dealerów SUV-y i crossovery to najczęściej kupowane samochody. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie nawet po kilkanaście modeli samochodów właśnie z tego segmentu. Czy istnieją jeszcze marki, które nie mają ich w swoim katalogu?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 suv suva rynek sprzedaż ŚWIAT handel

Jak odświeżyć samochód? Sztuczki i metody na to, żeby auto wyglądało jak z salonu

Troska o samochód dla wielu z nas jest podstawową sprawą, wpisaną na stałe w tygodniowy „rozkład jazdy”. Dbanie o czystość, estetykę i porządek w aucie jest ważne nie tylko dla własnej satysfakcji, ale i przy ewentualnej odsprzedaży. Czy istnieją sztuczki, które sprawią, że samochód będzie wyglądał jak z salonu?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód poradnik Polskie Radio drogi społeczeństwo czystość bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze GOSPODARKA sprzedaż handel

W 2021 w Polsce badań technicznych nie przeszło 2,3 proc. aut. W Niemczech 10 razy tyle

W 2021 r. w Polsce 2,3 proc. pojazdów nie zostało dopuszczonych do ruchu - wynika z analizy serwisu autobaza.pl. W tym samym czasie w Niemczech badań technicznych nie przeszło ok. 20 proc. aut.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody sprzedaż Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochód warsztat warsztaty naprawa naprawy mechanika GOSPODARKA pieniądze prawo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze