Polskie Radio
Section05

Stany Zjednoczone

"To nie czas i miejsce na takie rozmowy". Piotrowski o propozycji dyskusji online prezydentów USA i Rosji

W czwartek Władimir Putin zadeklarował, że jest gotowy przeprowadzić otwartą rozmowę online z Joe Bidenem. - Wątpię, aby póki co, administracja Bidena chciała się w takim kontekście łączyć z Władimirem Putinem i to w formie takiej jawnej debaty, jaką on zaproponował - komentował sytuację w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski, analityk PISM.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Europa Rosja Władimir Putin sankcje USA Ameryka USA Joe Biden polityka polityka zagraniczna USA

USA i UE razem chcą chronić klimat. Jakub Wiech: mają wspólne cele

Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. klimatu John Kerry ocenił, że koszt przystosowania światowej gospodarki, by ograniczyć zmiany klimatyczne, wynosi 2,5-4 bilionów dolarów. Podczas spotkania z francuskimi politykami Kerry wezwał największe gospodarki świata do szybszych redukcji emisji gazów cieplarnianych i zapewnienia, że do 2050 r. osiągną neutralność klimatyczną. Ekspert energetyczny Jakub Wiech ocenia, że USA i UE mają te same cele.
Zobacz więcej na temat:  ochrona środowiska klimat Unia Europejska John Kerry Magdalena Skajewska

Joe Biden: do 1 maja wszyscy dorośli powinni kwalifikować się do szczepionki

W swoim pierwszym telewizyjnym orędziu prezydent USA Joe Biden poinformował, że od 1 maja wszyscy Amerykanie będą kwalifikować się do szczepień przeciwko COVID-19. Biden wyraził przekonanie, że przypadający na 4 lipca Dzień Niepodległości mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli świętować w gronie rodziny i przyjaciół.
Zobacz więcej na temat:  USA Ameryka Joe Biden koronawirus COVID-19 szczepienia szczepionka Marek Wałkuski ŚWIAT