Polskie Radio
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

Polskie Radio 24 Gen. Kukuła: będą potężne zmiany w Wojsku Polskim

- Pracujemy nad reformą. Chcemy przenieść punkt ciężkości z rezerwy pasywnej na rezerwę aktywną, która jest trwale związana z jednostkami wojskowymi, bierze udział w ich życiu, wiąże ze służbą wojskową na długie lata. Upodmiotowienie rezerwy będzie się też wiązać ze zmianą jakości szkolenia i dostępem do wyposażenia. W najbliższych dwóch, trzech latach zajdą w tym względzie potężne zmiany - mówił w Polskim Radiu 24 szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesław Kukuła.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie armia Wiesław Kukuła POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wręczenie sztandaru Dowództwu WOT. Duda: sprawdziliście się

- Jest wielka symbolika w tym, że w dniu pamięci Niezłomnych, walczących o wolną Polskę, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymuje swój sztandar. Żołnierze WOT służą najczęściej w pobliżu swoich domów, potrafią poprowadzić lepszymi ścieżkami, znają swój teren. Sprawdziliście się, byliście często jednymi z pierwszych na miejscu. Blisko i zawsze gotowi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia sztandaru Dowództwu WOT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda WOT żołnierze Żołnierze Wyklęci HISTORIA historia Polski

MON odpowiada Błaszczakowi. "Przyszłość WOT jest zabezpieczona i klarowna"

Wojska Obrony Terytorialnej będą rozwijane, a po osiągnięciu gotowości trafią w podporządkowanie Sztabu Generalnego WP. Przyszłość WOT jest zabezpieczona i klarowna; prosimy nie rozpowszechniać dezinformacji - podkreśla MON zwracając się do Mariusza Błaszczaka (PiS), który ocenił, że "przyszłość WOT jest pod znakiem zapytania".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak MON