X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Agaton Koziński

Szczyt UE w Brukseli. Rada Europejska wybierze nowego szefa

"Nic bez nas, bez naszej zgody" - tak o ewentualnym ponownym wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej mówiła w Brukseli premier Beata Szydło. Około godziny 16.00 rozpoczął się w czwartek szczyt Unii Europejskiej. Pierwszym punktem obrad jest decyzja o wyborze szefa Rady. Sytuację komentowali w audycji Gorący Temat Agaton Koziński (Polska The Times) i Wojciech Biedroń (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Donald Tusk Bruksela Agaton Koziński Beata Szydło Komisja Europejska Jacek Saryusz-Wolski Wielka Brytania

"PO i Nowoczesnej ciężko będzie stworzyć front wyborczy"

– Jeżeli opozycja wystawi w kolejnych wyborach oddzielne listy, to PiS zdecydowanie wygra – powiedział Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times". Skomentował w ten sposób słowa Grzegorza Schetyny, który zasugerował możliwość połączenia sił Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniósł się także Andrzej Godlewski, publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Platforma Obywatelska Nowoczesna Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Andrzej Godlewski Agaton Koziński PiS

Czy BOR dobrze ochrania najważniejsze osoby w państwie?

Premier Beata Szydło wciąż pozostaje na obserwacji w szpitalu; o tym, kiedy opuści szpital, zdecydują lekarze - powiedział w niedzielę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Premier od piątku jest pod opieką lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, dokąd została przetransportowana śmigłowcem po wypadku w Oświęcimiu. Czy BOR właściwie ochrania najważniejsze osoby w państwie?
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Biuro Ochrony Rządu wypadek Krzysztof Grzesiowski Agaton Koziński Jacek Liziniewicz Tomasz Sawczuk

W jaki sposób kryzys sejmowy wpłynie na sympatie wyborców?

– Uważam, że Platforma Obywatelska wzmocniła się kosztem Nowoczesnej – powiedział Mariusz Gierej z mpolska24.pl. Jak ostatnie wydarzenia w Sejmie odbiją się na poparciu dla poszczególnych partii? W audycji "Wróżenie z Faktów" do tematu odniósł się także Agaton Koziński z dziennika „Polska The Times”. Publicyści skomentowali również inne wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Agaton Koziński Łukasz Warzecha Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Petru Sejm protest sejm pr24 Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro Grzegorz Schetyna Nowoczesna Platforma Obywatelska

"Akcja opozycji była kompletnie nieuzasadniona"

Według posłów opozycji, przede wszystkim PO, którzy od 16 grudnia przebywają w sali plenarnej Sejmu, grudniowe posiedzenie Izby nie zakończyło się. Trwa przerwa, a głosowania, które odbyły się w Sali Kolumnowej m.in. ws. ustawy budżetowej na 2017 r. były nielegalne. Według szefa klubu PO, Sławomira Neumanna, posłowie Platformy będą na sali plenarnej do momentu przegłosowania budżetu "po wznowieniu 33. posiedzenia” O konflikcie mówili w Debacie Poranka prof. Waldemar Paruch (politolog z Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie) oraz Agaton Koziński (Polska The Times) i Marek Król (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Marek Król Marek Kuchciński Agaton Koziński Platforma Obywatelska Nowoczesna Grzegorz Schetyna PiS

Fala nastrojów antyestablishmentowych w 2016

Brexit, wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych - wzrost sił populistycznych i antyestablishmentowych to obraz zachodniej polityki międzynarodowej w 2016 roku. O sytuacji międzynarodowej w mijającym roku rozmawiali goście audycji Świat w Powiększeniu Grzegorz Gromadzki, ekspert ds. wschodnich z Fundacji Batorego i Agaton Koziński, publicysta „Polski The Times”.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Renik Agaton Koziński Grzegorz Gromadzki Parlament Europejski Brexit Unia Europejska USA Donald Trump

Manifestacje opozycji "relatywizacją historii"?

- Jeśli kogokolwiek uprzywilejowywać, to stronę słabszą, czyli nie władzę publiczną i związki wyznaniowe - mówi Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" w kontekście ustawy o zgromadzeniach i demonstracjach przeciwko niej. - Boję się, że KOD pójdzie o jeden krok za daleko - przyznaje z kolei Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times".
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Chrabota Agaton Koziński Marcin Pośpiech manifestacje ustawa 13 grudnia

Po co Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego?

Premier w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" mówiła m.in. o potrzebie uporządkowania sytuacji z fundacjami i organizacjami pozarządowymi finansowanymi ze środków publicznych. Zapowiedziała ustawę powołującą Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Sprawę skomentowali Bogusław Chrabota i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  premier Beata Szydło pieniądze Marcin Pośpiech Bogusław Chrabota Agaton Koziński POLSKA Trójka

Po co Platformie Obywatelskiej gabinet cieni?

– Ten gabinet absolutnie skierowany jest przeciwko Nowoczesnej – powiedział Mariusz Gierej. Co chce osiągnąć Platforma Obywatelska powołując gabinet cieni? W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu dziennikarz portalu mpolska24.pl odniósł się razem z Agatonem Kozińskim z „Polska The Times”. Publicyści skomentowali również inne wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha Agaton Koziński Platforma Obywatelska Plan Morawieckiego Nowoczesna Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Mateusz Morawiecki

Rok rządów PiS. Co z obietnicami?

Rok temu - 25 października - Polacy głosowali w wyborach do Sejmu i Senatu. Partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 37,58 procent głosów i utworzyła pierwszy po 1989 roku, samodzielny rząd. Goście audycji "W samo południe" zastanawiali się, co Prawu i Sprawiedliwości udało się osiągnąć przez ostatnie 12 miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  Agaton Koziński Beata Szydło Łukasz Lipiński Prawo i Sprawiedliwość rząd rząd Beaty Szydło Rząd RP Wincenty Pipka

Pierwszy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości

– Ten czas upłynął pod znakiem ostrego konfliktu wewnątrz kraju – powiedział Agaton Koziński z "Polski The Times". 25 października upłynie rok odkąd partia Jarosława Kaczyńskiego przejęła władzę w Polsce. W audycji "Wróżenie z faktów" przyszłość, która rysuje się przed tym ugrupowaniem, spróbowali przepowiedzieć goście Łukasza Warzechy.
Zobacz więcej na temat:  Agaton Koziński Beata Szydło Łukasz Warzecha PiS Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Tomasz Wróblewski