X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Argentyna

Igrzyska zimowe w... lipcu? Sensacyjna propozycja Argentyny

Calgary, Sztokholm i Cortina d'Ampezzo, a więc trzy miasta, które zgłosiły chęć organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, borykają się z poważnymi problemami, które mogą wpłynąć na wycofanie ich kandydatur. Wobec problemów zainteresowanych miast, chęć goszczenia igrzysk zgłosiła... Argentyna, której władze chcą przeprowadzić imprezę w Buenos Aires oraz leżącym na południu kraju mieście Ushuaia. 
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie SPORT sporty zimowe Argentyna

"Wielkie skupiska Polonii są również w Ameryce Południowej"

- Trochę zapominamy o istnieniu Polonii w innych zakątkach świata niż USA i Europa Zachodnia. Niewątpliwie dotyczy to Ameryki Łacińskiej, a przecież takie kraje jak Argentyna czy Brazylia mają ogromne Polonie i były miejscem masowej, dość niesamowitej migracji - mówił Tomasz Pindel, autor książki "Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody".
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Południowa KSIĄŻKA literatura Polonia Argentyna Brazylia Bartosz Panek

Międzynarodowe tanga Vanesy Harbek i Łukasza Gorczycy

Pochodzi z Buenos Aires, ale od roku mieszka w Berlinie. Do Polski artystka przyjechała z trasą koncertową, promującą album w stylu ognistego argentyńskiego bluesa, który ukaże się już niebawem. Na scenie Vanesie Harbek towarzyszy Łukasz Gorczyca, który skomponował muzykę do piosenek. Tanga stały się prawdziwym hitem, podbijając serca mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Czy w Polsce będzie podobnie?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Łukasz Gorczyca MUZYKA KULTURA tango płyta Argentyna