X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Czechy

Z cyklu Zielona Alternatywa: "Memoriał Karpacki"

Międzynarodowa, regionalna współpraca dla ratowania i rozwoju środowiska. Młodzi ludzie postanowili ratować Karpaty. Nie może to się odbyć bez udziału rdzennych mieszkańców, którzy borykają się z bezrobociem. Na tym terenie przeważają małe gospodarstwa rolne, z których trudno się utrzymać. Tak powstał program, którego celem jest uświadomienie mieszkańcom, że powinni mądrze dbać o środowisko, w którym żyją, bo dzięki temu mają szansę na ściągnięcie turystów do swoich wsi. Takie świadome współdziałanie może przynieść pożytek i ludziom i środowisku. Do działania włączyli się młodzi Czesi i Słowacy. Wzorem są rozwiązania wprowadzone na podobnych górskich terenach w państwach Unii Europejskiej. W 1993 roku samorządy gmin z terenu Karpat i Sudetów opracowały "Memoriał Górski" , który był apelem do ówczesnych władz , żeby zająć się rozwiązywaniem problemów rozwoju terenów górskich. Dokument ten został zapomniany. Karpaty to bezcenna ziemia, wciąż w wielu miejscach pierwotna, z niezwykle różnorodną przyrodą, bogactwami wód mineralnych i źródliskami wody…
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie Czechy Słowacja Ukraina Unia Europejska

"Wyprawa Szlakiem Magellana "

Za 6 lat minie 500 lat od wyprawy Magellana.Był to pierwszy w historii rejs dookoła świata. Czeski kapitan, Rudolf Krautschneider związany rodzinnie z Polską od dawna marzył o skonstruowaniu drewnianego jachtu na wzór "Voctorii" Magellana. Pływał na "Boa Esperanoza"- wiernej replice statku Magellana, zwiedzał hiszpańskie i portugalskie muzea, gdzie przeglądał stare plany jachtów. Wymyślił, że stworzy idealną kopię "Victorii". Przypomniał sobie o jachcie architekta Janusza Kirszaka z Kołobrzegu , który zginął w wypadku podczas rejsu. Kapitan Ruda odkupił niedkończony kadłub żaglowca. i zbudował z przyjaciółmi swoją "Victorię". 4 lipca kapitan Ruda wypływa w 6-letni rejs szlakiem Magellana. Towarzyszyć mu będą młodzi Czesi, którzy razem z nim budowali ten żaglowiec i naukowcy z wielu krajów.
Zobacz więcej na temat:  victoria Czechy Kołobrzeg pływania POLSKA