Polskie Radio
Section05
Genowefa Grabowska

Rząd stawia na elektromobilność. "Pomoże w walce ze smogiem"

Rząd ogłosił program inwestowania z samochody elektryczne. Pojawiły się głosy mówiące o tym, że samochody elektryczne powinny wjeżdżać do miast i mieć darmowy parking podczas gdy - docelowo - śródmieścia miast mają być zamknięte dla ruchu samochodów spalinowych. O zapowiadanych regulacjach mówiła w audycji Jakim Prawem konstytucjonalistka prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne motoryzacja ekologia Genowefa Grabowska

Poprawki do ustawy o SN przyjęte. Komentarz ekspertów

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka w nocy pracowała nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Przyjęto poprawki zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość, inicjatywy opozycji zostały odrzucone. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Anny Sobaczewskiej, ekspertki ds. prawa konstytucyjnego, prof. Genowefy Grabowskiej, prawniczki, a także mec. Adama Tomczyńskiego, byłego sędziego.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Sejm Sąd Najwyższy PiS Genowefa Grabowska

"To TK powinien rozstrzygać spory między organami państwa”

Sąd Najwyższy zajął stanowisko w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Sędziowie uznali, że prezydent Andrzej Duda nie miał prawa ułaskawić obecnego koordynatora służb specjalnych, gdy ten był skazany jeszcze nieprawomocnym wyrokiem. Prezydent z prawa łaski skorzystał jesienią 2015 roku. O uchwale Sądu Najwyższego mówili w audycji Gorący Temat prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie oraz sędzia i senator Piotr Andrzejewski.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Mariusz Kamiński CBA Genowefa Grabowska Piotr Andrzejewski