Polskie Radio
Section05
Grzegorz Jankowski

Szef PAŻP o małym ruchu lotniczym i wzroście cen biletów

- Mam nadzieję, że mimo tych wszystkich perturbacji, które dzisiaj mamy, jak omikron, delta i pewnie za niedługo inne nowe warianty koronawirusa, uda nam się w końcu odbić. Jednak to, co dzieje się w zimie na przełomie 2021/22 roku, bardzo mnie niepokoi - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Janusz Janiszewski, szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia lotnictwo COVID-19 Grzegorz Jankowski

TARCZA ANTYINFLACYJNA Zerowy VAT na żywność. Minister finansów mówi, kiedy obniżka może wejść w życie

- Spodziewam się, że od 1 lutego żywność będzie o pięć proc. tańsza - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister finansów Tadeusz Kościński. Według medialnych doniesień, Komisja Europejska wyraziła zgodę na zerowy VAT na żywność. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Grzegorz Jankowski budżet Polski tarcza antyinflacyjna inflacja vat żywność Komisja Europejska ETS gaz

Wzrośnie akcyza. Tadeusz Kościński poinformował o wysokości cen za alkohol i papierosy

Jak powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, z uwagi na wyższą akcyzę butelka 40-proc. wódki będzie droższa o 1,5 zł, butelka wina - o ok. 16 gr. Butelki i puszki piwa podrożeją o 6 gr, paczki papierosów ok. 30 gr, a tzw. wyroby nowatorskie (podgrzewacze do tytoniu) - o złotówkę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Grzegorz Jankowski budżet Polski

"Wiemy, czego oficjalnie chcieli Rosjanie". Soloch po rozmowie Biden - Putin

- Nie będzie żadnego gestu gwarantującego Rosji to, że Ukraina nie będzie kiedyś członkiem NATO, zostało to potwierdzone publicznie przez Joe Bidena - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef BBN Paweł Soloch, pytany o rozmowę prezydentów USA i Rosji. - Rosjanie chcieli wyznaczyć czerwone linie - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Soloch Grzegorz Jankowski USA Rosja Joe Biden Władimir Putin Ukraina

"Jest możliwa alternatywa dla reklam". Dyrektor NID o chaosie w przestrzeni

- "Reklamoza" to duży problem, na który na szczęście coraz więcej osób zwraca uwagę. (...) Jest możliwa alternatywa i inny sposób podejścia do reklam. Nie chodzi też o to, żeby zupełnie wykluczyć i uniemożliwić działania przedsiębiorców - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia ambasador kampanii "Krajobraz mojego miasta" Bartosz Skaldawski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reklama Grzegorz Jankowski przestrzeń publiczna krajobraz

Horała zdradza, kiedy ruszy pierwszy pociąg dużych prędkości

- Harmonogram prac jest niezwykle ambitny i jeżeli uda się go zrealizować, będzie to wielki sukces, ponieważ to by znaczyło, że budujemy znacznie szybciej niż w Europie Zachodniej - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister infrastruktury Marcin Horała o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marcin Horała Grzegorz Jankowski centralny port komunikacyjny infrastruktura ministerstwo infrastruktury polityka GOSPODARKA

Szef MON o możliwym zamknięciu całej granicy z Białorusią

- Rozważamy różne scenariusze, mamy świadomość tego, że mamy do czynienia z atakiem hybrydowym, wczoraj była to bardzo poważna sytuacja - powiedział o sytuacji na granicy z Białorusią w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak POLSKA polityka granica Białoruś bezpieczeństwo Wojsko Polskie straż graniczna policja Grzegorz Jankowski

Grzegorz Puda: przedstawiciele KE są politycznie zróżnicowani ws. podejścia do KPO

- Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia realizacji KPO jeszcze w tym roku i na to liczymy. Nie ma przeszkód, żeby zrobić to bezzwłocznie. Nasz projekt był od dawna nieformalnie konsultowany z KE i spełnia wszystkie kryteria akceptacji - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Grzegorz Puda Grzegorz Jankowski Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska koronawirus Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Szef MON: było wiele prób przełamania polskiej granicy

- Z meldunków dowódców Wojska Polskiego i z tego, co możemy przeczytać w komunikatach Straży Granicznej, wynika, że wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani - powiedział o sytuacji na granicy z Białorusią w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak POLSKA polityka granica Białoruś bezpieczeństwo Wojsko Polskie straż graniczna policja Grzegorz Jankowski