Polskie Radio
Section05
Jan Pietrzak

"Tam panuje jakiś inny wirus". Pietrzak o zachowaniu posłów opozycji ws. maseczek

- Niemądre zachowania niektórych posłów w obliczu pandemii znamy od dawna. To bardzo naiwne i dziecinne. Tam panuje jakiś inny wirus, wirus szaleństwa i absurdalnego bojkotu poleceń polskiego rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo choroba wirus zdrowie Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Będzie dobrym ministrem, ma zdecydowane poglądy". Jan Pietrzak o Przemysławie Czarnku

- Przemysław Czarnek jest twardy, ma zdecydowane poglądy, nie musi kogo innego udawać. Mamy ludzi sprawdzalnych, o wiadomych poglądach, nie musimy się domyślać, co kto zrobi i co kto powie  - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, artysta sceniczny. - Prof. Czarnek będzie bardzo dobrym ministrem i sprosta tym wszystkim zadaniom - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu Jan Pietrzak Antoni Trzmiel infografika Przemysław Czarnek

"Poprawność polityczna to nowa cenzura". Pietrzak o zmianie zasad przyznawania Oscarów

- Sztuka powinna być niezależna od dyspozycji administracyjnych, istniejącej propagandy czy politycznych zaleceń. W Akademii filmowej zwyciężyła poprawność polityczna, będą oceniać filmy nie wg. tego, czy są dobre, czy mają sens, tylko pod względem rasowym. To absurd - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Pietrzak USA Oscary

Jan Pietrzak: Białorusini walczą o wolność, podobnie jak Polacy w latach 80.

- Sporo jest analogii pomiędzy strajkami w Polsce w 1980 roku a tym, co widzimy dziś na Białorusi. Te tłumy są trochę bezradne, niemające przywództwa, ale domagają się zmiany. Miejmy nadzieję, że Białorusi również uda się odzyskać niepodległość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Białoruś porozumienia sierpniowe

"Musimy się jednoczyć i szukać wspólnego mianownika". Jan Pietrzak o "wielkiej koalicji polskich spraw"

- Prezydentem zostanie ten, który jest uczciwy, a ten, który jest nieuczciwy i kłamie, nie powinien nim być. Dlatego Polacy muszą zmobilizować się w najbliższą niedzielę. To jedyna szansa na wiele lat, aby pokierować losami ojczyzny - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Jan Pietrzak Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

Jan Pietrzak: ludzie rozczarowani klęską swoich kandydatów raczej nie pójdą głosować w II turze

- Ci, którzy się rozczarowali swoimi kandydatami i ich nie wybrali, raczej nie pójdą na wybory. A jeśli przerzucą swoje głosy, to na człowieka, który konstruktywnie pracuje dla Polski, czyli na Andrzeja Dudę - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk i komentator sceny politycznej w Polsce Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza

"Mocny militarny sojusz zapewniają tylko USA". Jan Pietrzak o relacjach polsko-amerykańskich

- Wojska amerykańskie mogą dzisiaj być w miejscach, które są narażone na agresję. Obecnie państwem najbardziej agresywnym w Europie jest Rosja, co udowodniła, zajmując część Ukrainy czy Gruzję - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump NATO Andrzej Duda Andrzej Duda w USA stosunki polsko-amerykańskie Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump POLSKA Jan Pietrzak

Jan Pietrzak: wszystko, co umacnia rodzinę, jest godne podziwu

- W końcu to jest odrabianie zaległości. Przez dziesiątki lat w ten sposób nie podchodzono do spraw społecznych. [...] Teraz wreszcie zyskają rodziny, mam nadzieję, na tych regulacjach. Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, satyryk i komentator życia politycznego Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA polityka Andrzej Duda kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce

"Rugowanie innych pod płaszczykiem wolności". Jędrzej Kodymowski o protestach przeciwko Janowi Pietrzakowi

- Tolerancja środowisk lewicowych jest wybiórcza - mówił w Polskim Radiu 24 muzyk Jędrzej Kodymowski, odnosząc się do protestów przeciwko koncertowi Jana Pietrzaka w Centrum Sztuki Współczesnej. Gościem audycji był też plastyk, Wojciech Korkuć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 artysta MUZYKA Jan Pietrzak Centrum Sztuki Współczesnej lewica dyskryminacja tolerancja

Jan Pietrzak: Rafał Trzaskowski jako Polak jest dla mnie skompromitowany

- Rafał Trzaskowski z uporem walczy z realizacją inwestycji - przekopem Mierzei Wiślanej oraz z budową CPK. Jakby służył innym panom, a nie Polsce. Mówił, że Berlin nam wystarczy jako lotnisko. Jest dla mnie skompromitowany jako Polak - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020

"Rodzaj cenzury prewencyjnej". Szef CSW odpowiada na teksty "GW" o Janie Pietrzaku

- Centrum Sztuki Współczesnej to nie przestrzeń dla wybranych, bo udostępniana jest bardzo różnym podmiotom. Okazało się, że to dla "Gazety Wyborczej" jest problem, że są równi i równiejsi, że jedni mogą występować w CSW i organizować swoje koncerty w tym miejscu, a inni - nie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jan Pietrzak Gazeta Wyborcza