Polskie Radio
Section05
Jan Pietrzak

"Jest perspektywa sukcesu w walce z epidemią". Jan Pietrzak o szczepionkach na koronawirusa

 - Należę do tych, którzy uważają, że szczepionki uratowały wielokrotnie ludzkość od większych nieszczęść. Była odra, ospa, gruźlica, potężne epidemie. Szczepionki pomagały i miały sens - mówił w Polskim Radiu 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka Mateusz Morawiecki epidemia COVID-19 POLSKA społeczeństwo Jan Pietrzak zdrowie

Jan Pietrzak: Polska i Węgry wytyczają ścieżkę

- Przyjdzie okres opamiętania pośród takich państw, jak chociażby Portugalia, Hiszpania, Grecja czy Irlandia, które też będą dotknięte rządami monopartii niemieckiej w Brukseli. Wydaje mi się, że wszyscy po kolei będą mieli tego dosyć. Polacy i Węgrzy wytyczają ścieżkę dla całej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA polityka Unia Europejska Europa budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 dyplomacja Polityka zagraniczna Polski weto Węgry

"Tam panuje jakiś inny wirus". Pietrzak o zachowaniu posłów opozycji ws. maseczek

- Niemądre zachowania niektórych posłów w obliczu pandemii znamy od dawna. To bardzo naiwne i dziecinne. Tam panuje jakiś inny wirus, wirus szaleństwa i absurdalnego bojkotu poleceń polskiego rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo choroba wirus zdrowie Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Będzie dobrym ministrem, ma zdecydowane poglądy". Jan Pietrzak o Przemysławie Czarnku

- Przemysław Czarnek jest twardy, ma zdecydowane poglądy, nie musi kogo innego udawać. Mamy ludzi sprawdzalnych, o wiadomych poglądach, nie musimy się domyślać, co kto zrobi i co kto powie  - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, artysta sceniczny. - Prof. Czarnek będzie bardzo dobrym ministrem i sprosta tym wszystkim zadaniom - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu Jan Pietrzak Antoni Trzmiel infografika Przemysław Czarnek

"Poprawność polityczna to nowa cenzura". Pietrzak o zmianie zasad przyznawania Oscarów

- Sztuka powinna być niezależna od dyspozycji administracyjnych, istniejącej propagandy czy politycznych zaleceń. W Akademii filmowej zwyciężyła poprawność polityczna, będą oceniać filmy nie wg. tego, czy są dobre, czy mają sens, tylko pod względem rasowym. To absurd - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Pietrzak USA Oscary

Jan Pietrzak: Białorusini walczą o wolność, podobnie jak Polacy w latach 80.

- Sporo jest analogii pomiędzy strajkami w Polsce w 1980 roku a tym, co widzimy dziś na Białorusi. Te tłumy są trochę bezradne, niemające przywództwa, ale domagają się zmiany. Miejmy nadzieję, że Białorusi również uda się odzyskać niepodległość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Białoruś porozumienia sierpniowe

"Musimy się jednoczyć i szukać wspólnego mianownika". Jan Pietrzak o "wielkiej koalicji polskich spraw"

- Prezydentem zostanie ten, który jest uczciwy, a ten, który jest nieuczciwy i kłamie, nie powinien nim być. Dlatego Polacy muszą zmobilizować się w najbliższą niedzielę. To jedyna szansa na wiele lat, aby pokierować losami ojczyzny - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Jan Pietrzak Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

Jan Pietrzak: ludzie rozczarowani klęską swoich kandydatów raczej nie pójdą głosować w II turze

- Ci, którzy się rozczarowali swoimi kandydatami i ich nie wybrali, raczej nie pójdą na wybory. A jeśli przerzucą swoje głosy, to na człowieka, który konstruktywnie pracuje dla Polski, czyli na Andrzeja Dudę - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk i komentator sceny politycznej w Polsce Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza

"Mocny militarny sojusz zapewniają tylko USA". Jan Pietrzak o relacjach polsko-amerykańskich

- Wojska amerykańskie mogą dzisiaj być w miejscach, które są narażone na agresję. Obecnie państwem najbardziej agresywnym w Europie jest Rosja, co udowodniła, zajmując część Ukrainy czy Gruzję - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump NATO Andrzej Duda Andrzej Duda w USA stosunki polsko-amerykańskie Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump POLSKA Jan Pietrzak

Jan Pietrzak: wszystko, co umacnia rodzinę, jest godne podziwu

- W końcu to jest odrabianie zaległości. Przez dziesiątki lat w ten sposób nie podchodzono do spraw społecznych. [...] Teraz wreszcie zyskają rodziny, mam nadzieję, na tych regulacjach. Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, satyryk i komentator życia politycznego Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA polityka Andrzej Duda kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce