Polskie Radio
Section05
Jan Pietrzak

"Celowy, świadomy i antypaństwowy sabotaż". Jan Pietrzak krytykuje działania Senatu

- Niestety w Senacie w większości znajdują się ludzie, którzy bardziej chcą Polsce szkodzić niż pomagać. Nic pozytywnego do tej pory nie zrobili. Każdą okazję wykorzystują do przeszkadzania - powiedział Jan Pietrzak, odnosząc się do prac izby wyższej parlamentu nad ustawą dotyczącą głosowania korespondencyjnego. - W sensie moralnym i politycznym to działania niegodne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Senat Antoni Trzmiel Jan Pietrzak wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce głosowanie korespondencyjne Tomasz Grodzki

Jan Pietrzak o wyborach: brak dobrego kandydata opozycji to nie powód do łamania konstytucji

- Jak konstytucja mówi, że wybory mają być 10 maja, to trzeba je w tym terminie przeprowadzić. Nie ma żadnych przeszkód, by odbyły się korespondencyjnie, poza technicznymi trudnościami, które są łatwe do pokonania - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce

Jan Pietrzak o działaniach rządu: mamy ludzi, którzy działają racjonalnie

- Zdecydowana większość społeczeństwa ma zaufanie do rządu i do tego że wybory mają się odbyć w odpowiednim terminie i do tego, że sprawy po kilku miesiącach, po pewnej przerwie znowu pójdą w dobrym kierunku. Będziemy znowu rozwijać nas kraj, budować przyszłość, jestem optymistą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel koronawirus POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 choroby zakaźne

Jan Pietrzak: Mosze Kantor, przyjaciel Putina, sprywatyzował Holokaust

- Zdumiewające jest, że rocznicę tak ważną dla Żydów i Polaków, którzy kiedyś mieszkali w jednym państwie - w Polsce - oddaje się w ręce geszefciarza - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. Odniósł się w ten sposób do faktu, że uroczystości w Jerozolimie, które mają upamiętnić wyzwolenie obozu koncentracyjnego Auschwitz, współorganizuje Fundacja Światowe Forum Holokaustu przyjaciela Władimira Putina, rosyjskiego oligarchy Mosze Kantora. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin II wojna światowa Izrael POLSKA Jan Pietrzak Holokaust historia Polski

Jan Pietrzak: bez interwencji rządu łuk triumfalny nie powstanie

- Samorząd warszawski nie chce zgodzić się na budowę pomnika Bitwy Warszawskiej. Udział władz państwowych jest tu rzeczą podstawową. Warszawa nie jest własnością tylko samorządu, ale wszystkich Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i pomysłodawca budowy łuku triumfalnego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Warszawa bitwa warszawska Jan Pietrzak Antoni Trzmiel