Polskie Radio
Section05
Jan Śpiewak

Donald Trump w Warszawie. "Dostaliśmy to, co chcieliśmy"

Gośćmi Debaty Poranka byli Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”, Stanisław Janecki z tygodnia „wSieci” i Jan Śpiewak, przedstawiciel stowarzyszenia „Wolne Miasto Warszawa”. Komentatorzy w Polskim Radiu 24 odnieśli się m.in. do wizyty Donalda Trumpa w Polsce i jego przemówienia, które wygłosił na stołecznym pl. Krasińskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Donald Trump w Polsce USA Tomasz Sakiewicz Stanisław Janecki Jan Śpiewak

Trump przyjedzie do Polski. "Sukces polskiej dyplomacji"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę. Informację taką podał w czwartek Reuters. Przewidywany termin wizyty to 6 lipca. O jej znaczeniu i relacjach polsko-amerykańskich rozmawiali w Debacie Poranka Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Stanisław Janecki (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Stany Zjednoczone dyplomacja Jan Śpiewak USA Tomasz Sakiewicz NATO Rosja

"Politycy PO powinni powiedzieć przepraszam"

Ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób  - poinformował nadzorujący śledztwo smoleńskie prokurator Marek Pasionek. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał. O sprawie w Debacie Poranka mówili Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Stanisław Janecki (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Ewa Kopacz Lech Kaczyński ekshumacja Jan Śpiewak Tomasz Sakiewicz Rosja Platforma Obywatelska

Kolejne zatrzymania CBA. "To rekiny reprywatyzacji"

W sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano osiem osób - m.in. adwokatów i rzeczoznawców. Z ustaleń śledztwa wynika, że wyrządzili oni Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. O aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie mówili w audycji Debata Poranka Jan Śpiewak (aktywista miejski i publicysta „Wprost” i Krytyki Politycznej), Tomasz Sakiewicz (dziennikarz TV Republika i tygodnika „Gazeta Polska”) i Stanisław Janecki (publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa CBA Jan Śpiewak Tomasz Sakiewicz Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Jolanta Brzeska

"Chcemy odsunąć lobby deweloperskie od władzy"

- Chciałbym, aby ktoś przełamał partyjny monopol w stolicy, ale mam świadomość, że będzie to niezwykle trudne zadanie - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Śródmiejski radny wylicza choroby, z którymi zmaga się dziś Warszawa i dodaje, że ruchy miejskie muszą wystawić kandydata na prezydenta stolicy. Czy będzie nim Jan Śpiewak? 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Jan Śpiewak Warszawa reprywatyzacja

Debata Poranka: jakie cele komisji weryfikacyjnej?

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało powstanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Czy powołanie nowego organu pozwoli na wyjaśnienie kontrowersji związanych ze zwrotem przedwojennych własności? O tym w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 rozmawiali Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" i dr Tomasz Luterek, prawnik.
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak Miasto Jest Nasze Patryk Jaki PiS reprywatyzacja Warszawa Zbigniew Ziobro