Polskie Radio
Section05
Joanna Scheuring-Wielgus

Prof. Kazimierz Kik: celem Petru jest powrót do polityki

Podczas konwencji programowej Teraz! zostaną zaprezentowane podstawy programowe oraz wizja partii dotycząca gospodarki, spraw społecznych oraz kwestii europejskich. Szanse ugrupowania na zaistnienie na polskiej scenie politycznej komentował w Polskim Radiu 24 profesor Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Petru Joanna Scheuring-Wielgus Platforma Obywatelska Nowoczesna Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna polityka

"Ryszard Petru nie ma przyszłości w polityce"

– Ryszard Petru pokazał, że jest postacią groteskową – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Anną Sarzyńską z TVP, zastanawiali się nad tym, jaka przyszłość czeka byłego lidera Nowoczesnej, po tym, jak zdecydował się odejść z partii, której jest założycielem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Petru Nowoczesna Łukasz Warzecha Bogumił Łoziński Joanna Schmidt Joanna Scheuring-Wielgus

Debata Poranka: Publicyści o przyszłości Nowoczesnej

Po odejściu z Nowoczesnej dwóch posłanek – Joanny Schmidt i Joanny Scheuring-Wielgus – pojawiły się pytania dotyczące przyszłości partii. Czy ugrupowanie czeka taki los jak Twój Ruch czy PJN? O tym w Debacie Poranka rozmawiali Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej”, Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji” i Agaton Koziński z „Polski The Times”.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Scheuring-Wielgus Joanna Schmidt Nowoczesna