Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Rzecznik Lasów Państwowych: nasz pracownik chory na koronawirusa jest hospitalizowany

- Pracownik Lasów Państwowych, u którego wykryto obecność koroanwirusa, miał początkowo objawy typowo przeziębieniowe. W tej chwili jest hospitalizowany w domu i czuje się w miarę dobrze. Nie miał on objawów choroby, gdy kontaktował się z ministrem Wosiem- powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Lasy Państwowe choroba choroby zakaźne wirus wirusy Mateusz Drozda Michał Woś

Michał Woś zakażony koronawirusem. Kiedy minister miał kontakt z Andrzejem Dudą?

Minister środowiska przebadał się na obecność koronawirusa i jego test dał wynik pozytywny. - Od 5 marca, dnia wręczenia nominacji ministrowi środowiska Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z nim osobistego kontaktu - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wirus zdrowie ministerstwo środowiska Michał Woś polityka prezydent

Prezydenci Polski i Niemiec: zdecydowane działania władz pomogą opanować koronawirusa

Prezydenci Polski i Niemiec zgodzili się, że tylko zdecydowane działania władz państwowych mogą wspomóc opanowanie przyrostu zachorowań na koronawirusa. Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier rozmawiali po południu na temat działań związanych ze zwalczaniem pandemii wirusa z Wuhanu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy prezydent Andrzej Duda koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie

Hubert Biskupski: działania rządu ws. koronawirusa radykalne, ale racjonalne

Hubert Biskupski ("SE") ocenił, że działania rządu ws. koronawirusa "wydają się racjonalnymi". Dodał, że skuteczność tych posunięć będzie można ocenić w pełni dopiero za jakiś czas. - Wydaje się, że rząd robi wystarczająco dużo, wystarczy porównać sytuację z Europy Zachodniej - mówił Adam Borowski ("GP").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce polityka Prawo i Sprawiedliwość Łukasz Szumowski