Polskie Radio
Section05
Krzysztof Komeda

"Kwiecień Krzysztofa Komedy". Świętowanie zacznie się w Gdańsku

- To sztuka muzyczno-teatralna; jeśli grają muzycy, to jest to koncert; jeśli są multimedia, to jest to widowisko multimedialne; jeśli gra aktor, to jest to monodram. Nie ma tutaj priorytetów. Nikt nie występuje w tle, każdy dostaje na scenie czas tylko dla siebie - mówił w Jedynce Krzysztof Witkowski, reżyser widowiska muzycznego "Nim wstanie dzień".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Komeda koncert Jazz Michał Montowski widowisko teatralne Gdańsk KULTURA

Za nami premierowe koncerty w radiowej Dwójce i online z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu

Kamil Piotrowicz w dwóch artystycznych odsłonach, przenikające się na scenie projekty Emil Miszk & The Sonic Syndicate i Power of The Horns Piotra Damasiewicza oraz dwa muzyczne wcielenia zespołu Dominik Strycharski Core – "Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce" wyglądał imponująco.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021 Krzysztof Komeda Kamil Piotrowicz

"Pamięć Komedy". Koncert Marcin Wasilewski Trio [ZOBACZ WIDEO]

Marcin Wasilewski Trio to kolejni muzycy, którzy zagrali w ramach wydarzenia "Pamięć Komedy". Artyści wykonali utwory naszkicowane przez Komedę, które zachowały się w domowych zbiorach i pochodzą z zeszytu z pierwszymi kompozycjami Mistrza. Zapraszamy do obejrzenia wideo z koncertu, który muzycy zagrali 27 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Krzysztof Komeda marcin wasilewski Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021