Polskie Radio
Section05
Krzysztof Mazur

„To gabinet, który ma pozwolić PiS patrzeć z nadzieją na 2019”

– Zniknęły osobowości, pojawili się sprawni administratorzy – tak zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego w Polskim Radiu 24 komentował Marek Król, publicysta. Krzysztof Mazur, prezes Klubu Jagiellońskiego, ocenił z kolei, że rekonstrukcja Rady Ministrów to przygotowanie do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Marek Król Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Mazur

11 listopada. Czy dziś Polska jest niepodległa?

Kwestia niepodległości – z dzisiejszego punktu widzenia – rozpatrywana jest nie tylko w kontekście istnienia kraju na mapie świata, ale także suwerenności. Czy obecnie, 99 lat po odzyskaniu niepodległości po zaborach, Polska jest rzeczywiście wolna? O tym w Polskim Radiu 24 rozmawiali Jarema Piekutowski z Nowej Konfederacji i dr Krzysztof Mazur, prezes Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość 11 listopada Święto Niepodległości Krzysztof Mazur

Wspólne interesy i rozbieżności między Polska a Węgrami

Premier Węgier Viktor Orban przebywał w piątek w Warszawie. Głównym tematem rozmów z Beatą Szydło były relacje dwustronne między naszymi państwami, współpraca wyszehradzkiej czwórki oraz Wspólnoty Europejskiej. Premier Węgier powiedział, że Unia Europejska bez Polski i Węgier byłaby o wiele biedniejsza. O wizycie węgierskiego premiera w Polsce mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Krzysztof Mazur (Klub Jagielloński) i Piotr Zaremba (Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Węgry Viktor Orban Unia Europejska Krzysztof Mazur Beata Szydło bezpieczeństwo energetyczne Rosja imigranci w Europie

Kukiz’15 chce powołania komisji śledczej ds. VAT

- Komisja sejmowa to rzecz krótkoterminowo, spektakularna. Politycy mogą odtrąbić sukces, ale długofalową siłą państwa są przede wszystkim procedury i strukturalna zmiana instytucjonalna, a nie ręczne sterowanie – powiedział w audycji Gorący Temat dr Krzysztof Mazur z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Odniósł się w ten sposób do propozycji powołania sejmowej komisji śledczej ds. VAT.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Sejm vat komisja śledcza podatek VAT Krzysztof Mazur

"Szczególną rolę ma nauczyciel". Nowa lista lektur

Pieśni i piosenki patriotyczne, fraszki Jana Sztaudyngera i aforyzmy Stanisława Jerzego Leca - takie m.in. teksty dodano do listy lektur w 8-letniej szkole podstawowej. Na liście są też pozycje, które dotąd nie były w szkołach obowiązkowo omawiane. O nowej liście lektur szkolnych dyskutowali w Debacie Poranka Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), dr Krzysztof Mazur (Klub Jagielloński) i dr hab. Maciej Urbanowski (Uniwersytet Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma szkolnictwa edukacja Krzysztof Mazur Maciej Urbanowski nauczyciel

Dr Krzysztof Mazur o planie Morawieckiego

Dr Krzysztof Mazur z Klubu Jagiellońskiego skomentował w Polskim Radiu 24 polityczny wymiar zaprezentowanego we wtorek planu rozwoju gospodarczego Polski. – Plan wicepremiera Morawickiego to odpowiedź na diagnozę, że model rozwojowy kraju przyjęty po 1990 roku nie był najlepszy – stwierdził ekspert ds. polityki i spraw obywatelskich. 
Zobacz więcej na temat:  Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju Mateusz Morawiecki rząd Beaty Szydło PiS Krzysztof Mazur