Polskie Radio
Section05
MSW

”Putin-mafioso, kryje zabójców”. Rocznica śmierci Niemcowa

Główna rola Putina, jako mafioza, polega na tym, żeby kryć morderców i złodziei – dlatego tak dużym uderzeniem w ten system i w jego osobistą władzę jest spis Magnickiego, osób z zakazem wjazdu na Zachód, których aktywa będą zamrożone – powiedział kilka lat temu Polskiemu Radiu Borys Niemcow.  Wydobywał na światło dzienne to, co Kreml najbardziej chciał ukryć. W ostrych słowach mówił o morderstwach, korupcji, ogłaszał raporty o Soczi czy wojnie, o których huczał cały świat. Mówił, że warto, by Zachód ograniczył wjazd i zamroził konta, tym, którzy ukradli miliardy, a trzymają je za granicą. Borys Niemcow trzy lata temu został zastrzelony pod murami Kremla i do tej pory nie wykryto zleceniodawców. Wielu zgadza się z tezą, że są chronieni.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Borys Niemcow Rosja Władimir Putin MSW

"Dokumenty o współpracy Wałęsy z SB trafiły do Rosjan"

- Rosjanie mieli możliwość używania dokumentów dotyczących agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy jako szantażu – powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. służb specjalnych, członek komisji likwidacyjnej i weryfikacyjnej WSI Piotr Woyciechowski. Gość mówił też w audycji m.in. o działaniach Urzędu Ochrony Państwa.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa komunizm PRL MSW Rosja UOP historia Polski Piotr Wojciechowski Dorota Kania POLSKA

Maciej Marosz o sędzim Tulei: Można powiedzieć, że to „resortowe dziecko”

– Można powiedzieć, że to „resortowe dziecko” – mówił w Polskim Radiu 24 o sędzim Igorze Tulei Maciej Marosz, dziennikarz, a także m.in. autor książki „Resortowe togi”. W ostatnich dniach warszawski sąd, reprezentowany przez Tuleyę, uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 roku, podczas którego uchwalono ustawę budżetową.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm sądownictwo ZSRR MSW komunizm

"Kancelaria nie mogła wszcząć śledztwa ws. Amber Gold"

Prokuratura była jedynym właściwym organem do prowadzenia sprawy oszustwa ws. Amber Gold - zeznał przed komisją śledczą były dyrektor Biura Kolegium ds. Służb Specjalnych Tomasz Borkowski. Jego zdaniem, kancelaria premiera nie miała możliwości wszczęcia odrębnego śledztwa. Były wiceszef MSW Michał Deskur mówił natomiast, że w maju 2012 r. jego priorytetem było zabezpieczenie Euro2012.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza POLSKA MSW Witold Zembaczyński Małgorzata Wassermann Tomasz Rzymkowski Marek Suski Jarosław Krajewski

"W Polsce czuli się jak u siebie". Terroryści a służby PRL

W okresie PRL w Polsce wielokrotnie gościli członkowie najgroźniejszych organizacji terrorystycznych. Za przyzwoleniem i pod opieką polskich służb specjalnych. Mówili o tym w audycji Kulisy Spraw Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski – dziennikarze, autorzy książki "Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem".
Zobacz więcej na temat:  terroryzm PRL MSW historia Polski handel bronią Palestyna Izrael ZSRR POLSKA