Polskie Radio
Section05
Nowy Rok

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia. Tak zagrały gwiazdy polskiej muzyki

Klasyka muzyki pop, rock i inne brzmienia - można je było usłyszeć podczas multimedialnego Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia. To aż 6 godzin muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wydarzenie zainaugurowało Scenę Muzyczną Polskiego Radia, czyli nowy cykl koncertów z internetowym udziałem publiczności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio W POLSKIM RADIU koncert KULTURA MUZYKA sylwester Nowy Rok

W Nowy Rok z Trójką. Koncert zespołu Luxtorpeda na zakończenie 2020

To była prawdziwa muzyczna uczta: premierowy koncert poznańskiej grupy Luxtorpeda zakończył w Trójce ostatnie godziny 2020 roku. Muzycy zaprezentowali utwory z najnowszej, wydanej na początku października 2020 roku, płyty "Anno Domini MMXX", jak i starsze dokonania. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka sylwester Aleksandra Kaczkowska Ray Wilson Roman Dziewoński Justyna Grabarz Michał Grabkowski Michał Margański Norbert Borzym Tomasz Żąda Nowy Rok Mike Polarny

Życzenia Prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej

Wierzymy, że nowy rok przyniesie oczekiwany powrót do normalności w naszym życiu. Życzę wszystkim, aby rok 2021 był czasem pomyślności, zdrowia, radości i spełnienia marzeń - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, składając życzenia noworoczne w czasie Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo sylwester Nowy Rok W POLSKIM RADIU Polskie Radio Agnieszka Kamińska POLSKA

Prezydent Andrzej Duda: wierzę, że nowy rok będzie dobry dla Polski i Polaków

Witamy nowy, 2021 rok z nadzieją. Ufamy, że będzie lepszy. Wkraczamy w niego mądrzejsi o trudne doświadczenia. Wejdźmy w nowy rok mocni wiarą we własne siły i nadzieją na sprostanie wszelkim wyzwaniom. Wierzę, że będzie to dobry rok dla Polski i Polaków - mówił prezydent Andrzej Duda w orędziu do narodu wygłoszonym w sylwestrowy wieczór.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nowy Rok sylwester prezydent Andrzej Duda orędzie pandemia Koronawirus w Polsce

Palenie kukieł, tłuczenie talerzy i ubrania w kropki, czyli jak na świecie wygląda sylwester

Ten sylwester będzie wyjątkowy. Kończy trudny, pełen emocji i nadzwyczajnych wydarzeń rok. I choć obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wpłyną na sposób, w jaki świętować będziemy nadejście nowego roku, warto zobaczyć, jak sylwestrową noc świętuje się w innych krajach i jakie towarzyszą temu zwyczaje. Niektóre z nich z pewnością wywołają uśmiech na naszych twarzach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT tradycja sylwester Nowy Rok zabawa

Przewodniczący Episkopatu na Nowy Rok: niech będzie to czas poszanowania jednych przez drugich

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki życzy, aby nadchodzący 2021 rok był czasem poszanowania jednych przez drugich oraz czasem, w którym miłość Boga przemieni nasze serca i otworzy je na Niego i na naszych braci.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół wiara katolicyzm Kościół katolicki POLSKA Episkopat Polski Stanisław Gądecki Nowy Rok

Gęste mgły i zachmurzenie. Prognoza pogody na sylwestra

Ostatni dzień 2020 roku będzie pochmurny. Słońce może pojawić się jedynie w południowo-zachodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W południowej części Podkarpacia będą one przechodzić w śnieg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sylwester Nowy Rok pogoda prognoza pogody IMGW