Polskie Radio
Section05

PiS

"Pojawił się kolejny silny gracz w rządzie". Wojciech Rogacin o nominacji Mariusza Błaszczaka

- Uważam, że jest to sygnał zarówno do premiera Mateusza Morawieckiego jak i do Zbigniewa Ziobry, że tutaj jest kolejny silny gracz w tym rządzie, który ma pełne poparcie prezesa Kaczyńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Rogacin ("Polska Metropolia Warszawska"). Gośćmi audycji byli także Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela") i Michał Piękoś ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk rząd Mateusza Morawieckiego polityka

Zakończyło się posiedzenie klubu PiS. Terlecki zdradził szczegóły: ws. KPO nie oddamy ani milimetra suwerenności

- Podczas obrad klubu posłowie otrzymali informację, że nie należy podważać zasadności przyjęcia poszczególnych elementów KPO, bo one są dla nas korzystne, i żeby nie wzniecać niepokoju, że przyjęcie tych funduszy zagrozi polskiej suwerenności - powiedział we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Ryszard Terlecki

Jarosław Kaczyński o KPO: wierzę, że w KE zwycięży zdrowy rozsądek i przyzwoitość

- Wierzę, że w sprawie Krajowego Planu Odbudowy w Komisji Europejskiej zwycięży zdrowy rozsądek, poczucie rzeczywistości wojennej i zwykła przyzwoitość. Nam się to po prostu należy. Wypełniliśmy warunki - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne

Rzecznik rządu: realizujemy zmiany w sądownictwie tam, gdzie jest konsensus

 - Na razie takich decyzji w polskim rządzie nie ma - tak rzecznik rządu Piotr Müller odpowiedział na pytanie, kiedy rząd mógłby się zająć kolejnymi zmianami w sądownictwie. Podkreślił, że przyjmowane są ustawy co do których jest konsensus i wymienił w tym kontekście m.in. informatyzację i rozwiązania dotyczące służby więziennej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Krajowy Plan Odbudowy sądownictwo

Zielińska: obecność prezesa PiS w rządzie pozwoliła rozładować pewne konflikty

- Ta zmiana była już zapowiadana od kilku miesięcy. Jarosław Kaczyński mówił o tym, że ustawa o obronności jest dla niego priorytetem, a kiedy ona zostanie wprowadzona, będzie chciał się skupić tylko na partii - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska (PiS). Gościem "Dwóch stron" był również Krzysztof Piątkowski (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA Jarosław Kaczyński rząd polityka

Jarosław Kaczyński: nie jestem już w rządzie, premier i prezydent przyjęli moją rezygnację

- Nie jestem już członkiem rządu - poinformował Polską Agencję Prasową prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dotychczas kierował Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, pełnił też funkcję wicepremiera. Jego następcą ma być szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka wojna na Ukrainie Mariusz Błaszczak

Abp Jędraszewski o Lechu Kaczyńskim: dążył do prawdy i miał wielką umiejętność przenikania geopolitycznego

Abp Marek Jędraszewski, który celebrował msze św. w katedrze wawelskiej z okazji 73. rocznicy urodzin Jarosława i Lecha Kaczyńskich powiedział podczas kazania, że śp. prezydent był najwspanialszym z przywódców III Rzeczpospolitej. - Uważał, że trzeba pokazać prawdziwą polską historię i docierając do prawdy trzeba odrzucić wszystko, co było ideologicznym, najczęściej komunistycznym skrzywieniem - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki

Mężczyzna nagle podszedł do premiera. Jego reakcję zarejestrowały kamery. "Takiego rządu jeszcze nie mieliśmy"

Premier Mateusz Morawiecki był w Ostrowie obok Tarnowa (województwo małopolskie), gdzie wziął udział w otwarciu mostu na Dunajcu. Po oficjalnej części wydarzenia do szefa rządu niespodziewanie podszedł emeryt i rozpoczął rozmowę. - Rząd o nas dba. Takiego rządu jeszcze nie mieliśmy - podkreślił starszy mężczyzna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki społeczeństwo finanse

"Byłby to bardzo nieprzemyślany i dziwny ruch". Jędrzej Lipski o możliwości odejścia z rządu prezesa PiS

- Jarosław Kaczyński jako niekwestionowany lider Zjednoczonej Prawicy, odchodząc z rządu, wykonałby bardzo nieprzemyślany i dziwny ruch - mówił w Polskim Radiu 24 Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni"). Gośćmi audycji byli także Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela") i Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24

Fogiel o Tusku: dlaczego wcześniej nie używał swoich supermocy, by obniżać cenę paliwa?

- Kiedy Donald Tusk rządził, kiedy nie było inflacji i wojny, to przez dużą część kadencji benzyna była droższa niż 5,19 zł - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia o wojnie na Ukrainie Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Odniósł się do deklaracji lidera PO, że ten mógłby obniżyć cenę benzyny do 5,19 zł za litr.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk ceny paliw Grzegorz Jankowski