Polskie Radio
Section05
Piotr Semka

Wypowiedź premier w Auschwitz. "B. Szydło ma do tego prawo"

„Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby uchronić swoich obywateli” – powiedziała w środę premier Beata Szydło na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. 14 czerwca obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Opozycja odniosła się do tych słów krytycznie, uznając, że jest to aluzja ze strony premier do sprawy przyjmowania uchodźców. Wypowiedź premier Beaty Szydło komentował w Polskim Radiu 24 Piotr Semka („Do Rzeczy”).
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Oświęcim nazizm Niemcy III Rzesza Beata Szydło Piotr Semka

Jan Olszewski - postać wybitna i odważna

W niedzielę 4 czerwca minie 25. rocznica obalenia rządu Jana Olszewskiego. Do jego odwołania doszło w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa. - Rząd Olszewski to był ambitny projekt, który miał zmienić filozofię Okrągłego Stołu – powiedział w audycji Debata Dnia Piotr Semka („Do Rzeczy”), autor książki „Lewy czerwcowy” o upadku rządu Olszewskiego. Gościem debaty był też Tomasz Walczak („Super Express”).
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski komunizm lustracja okrągły stół służba bezpieczeństwa Piotr Semka

Prezydent Andrzej Duda: mamy z czego być dumni

Prezydent Andrzej Duda przekonuje, że Polacy mają wiele powodów, by byli dumni ze swojej historii. W wywiadzie dla TVP Historia dotyczącym polityki historycznej powtórzył, że polska polityka historyczna powinna być bardziej „ofensywna”. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o prezentowanie prawdy. O polityce historycznej mówił w audycji Gorący Temat Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prezydent Andrzej Duda Żołnierze Wyklęci polityka historyczna Piotr Semka

Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte połączone

Decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Muzeum II Wojny Światowej zostało połączone z Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Pełniącym obowiązki dyrektora został historyk dr Karol Nawrocki. O połączeniu muzeów mówili w programie Tym Żyje Kraj publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka i Leszek Jażdżewski z Liberte!.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 II wojna światowa historia Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Piotr Semka