Polskie Radio
Section05
Piotr Semka

Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte połączone

Decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Muzeum II Wojny Światowej zostało połączone z Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Pełniącym obowiązki dyrektora został historyk dr Karol Nawrocki. O połączeniu muzeów mówili w programie Tym Żyje Kraj publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka i Leszek Jażdżewski z Liberte!.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 II wojna światowa historia Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Piotr Semka

Saryusz-Wolski kandydatem Polski na stanowisko szefa RE

– Komitet Polityczny PiS postanowił zobowiązać premier Beatę Szydło do stanowczego sprzeciwiania się wyborowi Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. To zobowiązanie dotyczy również sytuacji, gdyby Polska była jedynym państwem sprzeciwiającym się temu wyborowi – mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Mazurek, rzecznika PiS. Tymczasem MSZ poinformowało, że to Jacek Saryusz-Wolski będzie kandydatem Polski. Ministerstwo wystosowało notę do MSZ Republiki Malty, w której formalnie zgłosiło kandydaturę polskiego europosła.
Zobacz więcej na temat:  Beata Mazurek Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Unia Europejska Rada Europejska PiS Jacek Saryusz-Wolski Piotr Semka

"Ten spektakl to wsadzanie palca w oko"

Wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie spektakl "Klątwa” ma znamiona bluźnierstwa - napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W przedstawieniu znalazły się m.in. sceny seksu z figurą Jana Pawła II i profanacji krzyża. O kontrowersjach wokół "Klątwy" mówili goście Debaty Poranka: Witold Mrozek (Krytyka Polityczna/Gazeta Wyborcza), Wojciech Stanisławski (historyk i publicysta) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  aktorstwo Warszawa spektakl Piotr Semka

Debata Poranka: IPN ujawnia zbiór zastrzeżony

Instytut Pamięci Narodowej opublikował dziś wykaz materiałów, wyłączonych w zeszłym roku ze zbioru zastrzeżonego. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 – Piotr Semka, publicysta „Do Rzeczy”, dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i prof. Antoni Dudek, historyk – mówili o znaczeniu tych materiałów w najnowszej historii Polski.
Zobacz więcej na temat:  zbiór zastrzeżony IPN IPN historia PRL Piotr Semka Andrzej Anusz Antoni Dudek

Posiedzenie Sejmu przerwane do czwartku. Komentarze

Z siedmiogodzinnym opóźnieniem - o 19:00 - rozpoczęło się 34. posiedzenie Sejmu. Półtorej minuty później marszałek Marek Kuchciński zarządził przerwę do czwartku do godz. 10.00. Sytuację w związku z kryzysem parlamentarnym skomentowali w Polskim Radiu 24 publicyści Piotr Semka (Do Rzeczy), Andrzej Gelberg (Radio Solidarność) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute), Marek Król oraz politolog dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm sejm pr24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Marek Król Trybunał Konstytucyjny protest Bartłomiej Biskup Tomasz Wróblewski Piotr Semka