Polskie Radio
Section05
Piotr Wawrzyk

TYLKO U NAS Co zrobi Senat ws. wyboru RPO? Senator PiS o możliwych scenariuszach

Sejm wybrał Piotra Wawrzyka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Teraz decyzję posłów musi zaakceptować jeszcze Senat. W izbie wyższej większość ma opozycja, której senatorowie już zapowiadają, że nie poprą Piotra Wawrzyka. - Nie przesądzajmy przedwcześnie wyniku tego głosowania - mówi portalowi PolskieRadio24.pl senator PiS Jan Maria Jackowski. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wawrzyk Rzecznik Praw Obywatelskich Senat POLSKA Sejm

Wiceszef MSZ: Polska zainicjowała rozmowy z państwami UE o debacie ONZ ws. aresztowania Nawalnego

- Polski ambasador podjął rozmowę z delegaturą UE, aby wspólnie wystąpić z wnioskiem o zwołanie Rady Praw Człowieka ONZ w związku z aresztowaniem Aleksieja Nawalnego. Jeżeli wystąpilibyśmy sami z taką inicjatywą, byłoby to trudniejsze do przeprowadzenia - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja MSZ Piotr Wawrzyk dyplomacja polityka Unia Europejska POLSKA

"Nie interesuje nas polityczna kandydatura". Piotr Zgorzelski o wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich

- Były do nas wysyłane sygnały mniej i bardziej formalnymi kanałami, czy jest możliwe poparcie Piotra Wawrzyka, odpowiadaliśmy zawsze, że nie interesuje nas kandydatura, która jest kandydaturą polityczną. Piotr Wawrzyk jest politykiem, czynnym ministrem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Zgorzelski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polskie Stronnictwo Ludowe Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Piotr Wawrzyk Piotr Zgorzelski Eliza Olczyk

"Ważne, by był to rzecznik wszystkich obywateli". Sawicki o wyborze RPO

- Wybór RPO to wybór swego rodzaju organu konstytucyjnego. Dobrze by było znaleźć tutaj ponadpolityczne porozumienie, nie tylko w PiS czy Koalicji Polskiej, ale także w innych środowiskach - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Sawicki Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Adrian Klarenbach Piotr Wawrzyk

Poseł PSL: potrzebny jest niezależny Rzecznik Praw Obywatelskich

- PSL zwróciło się do dziekanów wydziałów prawa o rozważenie możliwości i wskazanie ze swojego grona jakiegoś kandydata, który zasługiwałby na poparcie. Odzew jest bardzo duży - powiedział w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak, poseł PSL, komentując proces wyłaniania kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich PSL Prawo i Sprawiedliwość Piotr Wawrzyk polityka

"Wybitna osobowość". Politycy o kandydaturze Piotra Wawrzyka na RPO

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział dziś w Sejmie, że kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie Piotr Wawrzyk. - To jest wybitna osobowość, człowiek, który odznacza się szczególną wrażliwością - mówi wiceszef klubu PiS Marek Suski. - Nie posiada atrybutu niezależności, którym powinien cechować się RPO - uważa z kolei senator KO Bogdan Klich. 
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Piotr Wawrzyk PiS Ryszard Terlecki Sejm Senat

"Kryteria o charakterze politycznym, a nie merytorycznym". Piotr Wawrzyk o powiązaniu praworządności z budżetem UE

- Nikt w Polsce nie kwestionuje mechanizmu praworządności w kwestii wydatkowania unijnych pieniędzy i pociągania do odpowiedzialności za ew. nadużycia z tym związane - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Piotr Wawrzyk Tadeusz Płużański

"Biden ma inne podejście do naszego regionu niż Trump". Wiceszef MSZ o współpracy Polski z USA

- Nie wiemy jeszcze, kto będzie w administracji odpowiedzialny za kwestie całej polityki zagranicznej, kto będzie odpowiedzialny za kontakt z naszym regionem - powiedział Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych w Polskim Radia 24, podkreślając, że od tego będzie zależał kształt wpsółpracy polsko-amerykańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wawrzyk USA wybory prezydenckie w USA ŚWIAT Polskie Radio 24

"Z Donaldem Trumpem mamy najlepsze z możliwych doświadczeń". Wiceszef MSZ o wyborach w USA

- Dla Donalda Trumpa to Europa Środkowo-Wschodnia i Wielka Brytania są kluczowe w polityce międzynarodowej. Z drugiej strony znamy jedynie pojedyncze wypowiedzi Joe Bidena na temat naszego regionu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.
Zobacz więcej na temat:  wybory w USA Joe Biden Donald Trump POLSKA polityka wybory prezydenckie w USA relacje polsko-amerykańskie Piotr Wawrzyk MSZ

"Nie ma zamkniętych granic, ale wyjazdów nie zalecamy". Wiceszef MSZ o turystyce w czasie pandemii

- To kiepski czas na wyjazdy zagraniczne. Nie wiadomo, jak sytuacja będzie się dalej rozwijała. W tej chwili być może jest skłaniająca do wyjazdu, a za kilka tygodni okaże się, że na przykład będzie problem z powrotem, bo będzie trzeba poddać się kwarantannie bądź samoizolacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Wawrzyk, wiceszef MSZ. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wawrzyk turystyka koronawirus choroby zakaźne Polskie Radio 24 podróże Ministerstwo Spraw Zagranicznych Mirosław Skowron