Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

Jest wyrok TSUE ws. obowiązującego w Polsce systemu delegowania sędziów. Kaleta: kolejny polityczny atak

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta stwierdził, że orzeczenie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest "kolejnym politycznym atakiem europejskiego trybunału sprawiedliwości nakierowanym na zdestabilizowanie polskiego porządku prawnego". Odniósł się w ten sposób do orzeczenia TSUE mówiącego, że prawo Unii stoi na przeszkodzie obowiązującemu w Polsce systemowi delegowania sędziów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT sąd Sebastian Kaleta Trybunał Sprawiedliwości UE

"Próba politycznej destabilizacji systemu prawnego w Polsce". Wiceminister sprawiedliwości o wyroku TSUE

Dzisiejszy wyrok TSUE jest kolejną próbą politycznej destabilizacji systemu prawnego w Polsce. Zakwestionowane instytucje obowiązują w wielu krajach i nie były elementem reform po 2015 roku - ocenił wiceszef MS Sebastian Kaleta wyrok TSUE ws. niezgodności polskiego systemu delegowania sędziów z prawem unijnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta

TSUE nakłada karę pieniężną na Polskę. Sebastian Kaleta: to uzurpacja i szantaż

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie w związku z przepisami dotyczącymi Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - To uzurpacja i szantaż - stwierdził wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta Sąd Najwyższy

"Sądownictwo w Niemczech jest niezwykle upolitycznione". Kaleta dla "Die Welt"

Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z dziennikiem "Die Welt" wyjaśnia, dlaczego reprezentowany przez niego resort ma wątpliwości co do praworządności w RFN. Zwraca uwagę na podwójne standardy w UE i wskazuje, że niemieckie sądownictwo jest "niezwykle upolitycznione", ale to "Polska jest pod pręgierzem".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska media prawo Trybunał Konstytucyjny sąd Niemcy Sebastian Kaleta ŚWIAT Europa

"To tylko intencje polityczne". Sebastian Kaleta o sporze Polski z Komisją Europejską

- Ten atak nie ma związku z walką o rządy prawa, bo w sferze prawnej my mamy rację, czego dowodzimy zarówno analogiami, jak i orzecznictwem różnych sądów - przekonywał w rozmowie z TVP Info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, pytany o spór z KE w sprawie polskiego sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska sądownictwo Sebastian Kaleta POLSKA

TVN24 przerywa konferencję ministra sprawiedliwości. Kaleta: można to nazwać nawet cenzurą

- Przerwanie konferencji ministra sprawiedliwości można nazwać nawet cenzurą - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, decyzję stacji TVN 24 o przerwaniu transmisji konferencji szefa resortu MS Zbigniewa Ziobro. - Stacja TVN 24, która w ostatnich tygodniach promuje się hasłem "Twoim prawem jest wiedzieć" odebrała swoim widzom prawo do wiedzy - uważa Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Komisja Europejska Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta TVN konferencja prasowa

"Doszło do ocenzurowania prawdziwych informacji". TVN24 przerwało konferencję ministra sprawiedliwości

We wtorek widzowie kanału informacyjnego TVN24 nie mogli obejrzeć w całości konferencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego zastępcy Sebastiana Kalety. Stacja przerwała transmisję. Zdaniem polityków Solidarnej Polski doszło do ocenzurowania prawdziwych informacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Komisja Europejska Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta TVN konferencja prasowa

"To akty agresji". Wiceministrowie sprawiedliwości o wniosku KE ws. kar dla Polski

"Komisja Europejska blokuje bezprawnie Polsce fundusze i wnioskuje o kary. To akty agresji" - napisał we wtorek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Także inny z wiceministrów sprawiedliwości - Marcin Romanowski - napisał na Twitterze, że "podczas gdy Polska broni wschodnich granic UE, Bruksela wyprowadza kolejny bezprawny atak".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europejski Trybunał Sprawiedliwości Unia Europejska Europa polityka Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Sąd Najwyższy sądownictwo sąd

"Tysiące ludzi może odetchnąć w spokoju". Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.

Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Decyzji pogratulowali mu m.in. Patryk Jaki, Sebastian Kaleta i Jan Śpiewak. "Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę", "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - napisali w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Andrzej Duda reprywatyzacja Patryk Jaki Jan Śpiewak ustawa

Sebastian Kaleta: nie poprzemy zmian realizujących wyrok TSUE

Solidarna Polska nie zamierza popierać zmian idących w kierunku realizacji wyroków TSUE - mówi w sobotnim "Naszym Dzienniku" wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Jego zdaniem odpowiedzią na naciski UE powinno być dalsze kontynuowanie reform wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta reforma sądownictwa Solidarna Polska zjednoczona prawica

"Reformy sądownictwa będziemy dokonywać zgodnie z naszą konstytucją". Kaleta o wniosku MS do polskiego rządu

 Ministerstwo Sprawiedliwości wnioskuje, aby polski rząd wezwał Trybunał Sprawiedliwości UE do wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Dodał, ze w tej sprawie MS zwróciło się do ministra ds. europejskich.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny prawo Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo Sebastian Kaleta POLSKA polityka

Sebastian Kaleta: jesienią chcemy powrócić do reformy sądownictwa

- Mam nadzieję, że wrócimy do tego, co obiecywaliśmy Polakom, bo rzeczywiście oczekiwania i aspiracje naszych wyborców względem jakości sądownictwa są bardzo wysokie i możemy je wypełnić tylko podejmując odważne kroki reformatorskie - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości sąd Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Komisja Europejska