Polskie Radio
Section05
WHO

"Głównym motywem jest sytuacja gospodarcza". Prof. Zbigniew Lewicki o zamieszkach w USA

- Tłum nie kalkuluje. Ludzie są przestraszeni, boją się, czy będą mieli gdzie pracować? Frustracja i strach gromadziły się w Stanach Zjednoczonych w związku z hamowaniem gospodarki w wyniku koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Zbigniew Lewicki (UKSW). Gościem audycji był także Jarosław Guzy (Polska Agencja Prasowa).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Donald Trump WHO

"Ameryka ubożeje". Dr Łukasz Gajewski o podłożu zamieszek w USA

Ameryka płonie, protesty z Minneapolis rozlały się na cały kraj. Donald Trump z rodziną został ewakuowany. - Sprawą oczywistą są problemy dotyczące egzystencji. Niezadowolenie społeczne znajduje ujście - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Gajewski, politolog, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Antoni Opaliński Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Donald Trump WHO

"WHO niespecjalnie zadziałała". Kownacki o pandemii COVID-19 na świecie

- Koronawirus mógłby być mniej groźny dla społeczeństwa, gdyby WHO odpowiednio zareagowało, gdy ta epidemia przedostawała się z Chin - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Kownacki, poseł PiS. Gościem audycji był również Paweł Kowal (KO). - Minie pandemia, a zacznie się dyskusja o odpowiedzialności za nią - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 WHO Światowa Organizacja Zdrowia Chiny USA Stany Zjednoczone Bartosz Kownacki Paweł Kowal Tydzień Kontra Tydzień POLSKA Marek Mądrzejewski

Donald Trump wysłał list do szefa WHO. Grozi trwałym wstrzymaniem finansowania

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zagroził trwałym wstrzymaniem finansowania Światowej Organizacji Zdrowia WHO. W liście skierowanym do przewodniczącego Organizacji Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa prezydent zapowiedział też rozważenie członkostwa swego kraju w WHO, jeśli jej działanie nie poprawi się znacząco w ciągu 30 dni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA WHO Światowa Organizacja Zdrowia koronawirus pandemia COVID-19 Donald Trump

WHO zbada swoje postępowanie z początku pandemii koronawirusa. "Po to, by wyciągnąć lekcję"

Światowa Organizacja Zdrowia rozpocznie dochodzenie w sprawie pierwszych działań po informacjach o pojawieniu się koronawirusa. Szef WHO poinformował, że organizacja będzie chciała wyciągnąć lekcję z pandemii. Zarówno WHO jak i Chiny są oskarżane przez Stany Zjednoczone, że zbyt późno informowały o patogenie, a nawet, że mogły chcieć zatajać część ważnych danych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Światowa Organizacja Zdrowia WHO Xi Jinping Chiny Donald Trump USA