Polskie Radio
Section05
Marek Belka

"Wielka przyjemność przyjąć tę funkcję". Belka doradcą Biedronia

Prof. Marek Belka będzie moim doradcą ds. gospodarczych i ekonomicznych. Chciałbym, żebyśmy budowali nowoczesne państwo dobrobytu, w którym wszystkim żyje się dobrze, prof. Belka jest fachowcem, który jest w stanie do tego doprowadzić - zapowiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.
Zobacz więcej na temat:  Robert Biedroń polityka POLSKA Marek Belka ekonomia GOSPODARKA wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce

"Wyprzedano obcym koncernom majątek Polski"

– Książka „Skok na banki” to historia tego, jak obecnie funkcjonujący sektor bankowy się kształtował i jak doszło do sytuacji, w której w latach 90. wyprzedano większość banków. Opisuję jak wyglądały te transakcje i kto w nich uczestniczył – powiedział w Polskim Radiu 24 autor książki Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor bank pieniądze banki książki Leszek Balcerowicz Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Belka POLSKA

"Marek Belka zasłaniał się sztuczkami retorycznymi"

Komisja śledcza ds. afery Amber Gold przesłuchała we wtorek byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego, Marka Belkę. – To był jeden z najbardziej inteligentnych świadków. Nie jestem zadowolony z przesłuchania, były prezes wielu ważnych rzeczy nam nie powiedział, zakrywając się sztuczkami retorycznymi – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz ’15 i członek komisji.
Zobacz więcej na temat:  Marek Belka Amber Gold NBP komisja śledcza prokuratura Kukiz'15 Sejm Tomasz Rzymkowski

"Ujawnienie afery podsłuchowej było moim obowiązkiem"

– W momencie, w którym usłyszałem, co jest przedmiotem dyskusji nie miałem wątpliwości, że należy to opublikować i opinia publiczna musi dowiedzieć się o tym, jak te wszystkie rzeczy wyglądają od kuchni – o aferze podsłuchowej w audycji Kulisy Spraw mówił Piotr Nisztor, który jako pierwszy dotarł do taśm z warszawskich restauracji.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Marek Belka Bartłomiej Sienkiewicz afera podsłuchowa NBP