X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
metropolia

Jakie korzyści daje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła działalność z początkiem 2018 roku. Obejmuje 41 największych miastach Śląska i Zagłębia, w których mieszka ponad 2 mln 300 tys. mieszkańców. Jej powstanie było marzeniem samorządowców. A już od ponad 10 lat trwa dyskusja, w jaki sposób usprawnić współpracę pomiędzy gminami.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna Europejski Kongres Gospodarczy metropolia Katowice

Zwolennicy autonomii chcą stworzyć Śląską Partię Regionalną

Mamy konkretny i sprawdzony pomysł na samorządność na Górnym Śląsku i w całej Polsce – przekonywał w Katowicach lider Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) Jerzy Gorzelik, przemawiając do około tysiąca uczestników dorocznego, organizowanego od 11 lat, Marszu Autonomii. Ma powstać Śląska Partia Regionalna, by wziąć udział w wyborach do Sejmiku Woj. Śląskiego.
Zobacz więcej na temat:  śląskie Śląsk POLSKA Jerzy Gorzelik metropolia

Macron - "koło bezpieczeństwa" czy "proeuropejskie centrum"?

- W drugiej turze jest antysystemowa Marine Le Pen i jest człowiek znikąd, koło bezpieczeństwa rzucone na wzburzone morze - mówił na antenie radiowej Jedynki Karol Karski (PiS). - Macron jest centrystą. Wreszcie we Francji pojawiło się centrum. Centrum racjonalne, proeuropejskie - stwierdził Adam Szejnfeld (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Mądrzejewski Adam Szejnfeld Karol Karski metropolia program 500+ Anna Streżyńska wybory we Francji Emmanuel Macron

Jest podpis prezydenta. Śląsk ma ustawę metropolitalną

Prezydent Andrzej Duda podpisał w Katowicach ustawę o związku metropolitalnym w województwie śląskim. Samorządy aglomeracji śląskiej od lat domagały się tej ustawy argumentując, że pomoże rozwiązywać problemy związane np. z koordynacją transportu publicznego czy planowania przestrzennego. Czy duże związki miejskie są skazane na takie rozwiązania? Gościem Polskiego Radia 24 był dr Tomasz Sławiński, urbanista.
Zobacz więcej na temat:  Śląsk Górny Śląsk Katowice metropolia samorząd

"Ustawa metropolitarna nie rozwiązuje żadnego z problemów"

– Legionowo od zawsze słynęło z sympatii politycznych w kierunku SLD i PO – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób do wyników referendum, w którym mieszkańcy Legionowa wyrazili swoją niechęć do tego, by ich gminę przyłączono do metropolii warszawskiej. W audycji Wróżenie z faktów temat skomentował także  Marcin Celiński z magazynu Liberte!. 
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Legionowo referendum metropolia

Reforma samorządów. "Możemy rozmawiać o dwukadencyjności"

- Mówienie, że dwukadencyjność jest po to, żeby Prawo i Sprawiedliwość mogło łatwiej wygrywać wybory w samorządach to jest to stwierdzenie, że wyborcy są nieświadomi - mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin (PiS). - Pytanie, o co nam tak naprawdę chodzi, czy o łupy polityczne, czy o zmianę życia na poziomie lokalnym - stwierdził Wlademar Sługocki (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA metropolia Beata Michniewicz Jacek Sasin Trójka Warszawa