Polskie Radio
Section05
Legionowo

Rozpoczyna się rozbudowa DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze

Uzyskaliśmy pierwszą decyzję o zezwoleniu na rozbudowę DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze. Dotyczy ona rozbiórki istniejącego wiaduktu kolejowego i wybudowania nowego obiektu - poinformowała Ewa Jasińska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prace rozpoczną się 4 lipca.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców drogi infrastruktura GDDKiA Legionowo kierowcy bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców

Zabójstwo właściciela restauracji w Legionowie. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok w sprawie zabójstwa 37-letniego właściciela restauracji z kuchnią nepalską w Legionowie. Dwaj obywatele Indii zostali uznani winnymi morderstwa. Jednego z nich sąd skazał na 10 lat więzienia, drugiego na 8. Trzeci z oskarżonych w tej sprawie został uniewinniony. Prokuratura zapowiedziała apelację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Warszawa prokuratura regiony mazowieckie Legionowo

Konwencja PiS w Płocku. Jarosław Kaczyński: bez wiarygodności nie ma demokracji

Dziś w kolejnym dniu kampanii wyborczej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji wyborczej swojej partii w Płocku. - Polityka społeczna PiS nie będzie utrzymana, jeśli nastąpi zmiana władzy. Nasi przeciwnicy nigdy nie dotrzymywali słowa. Każdy z nas musi o tym pamiętać - mówił prezes PiS. 
Zobacz więcej na temat:  PiS wybory parlamentarne Płock Legionowo konwencja PiS

TYLKO U NAS Znaki zapytania wokół rządów Romana Smogorzewskiego

- Nieruchomości należące do gminy Legionowo zostały przekazane do spółki, która nazywa się KZB. Do tej spółki zostały wniesione nieruchomości o wartości blisko 200 mln złotych i od następnego dnia gmina Legionowo i samorząd straciły kontrolę nad tą spółką - mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl aktywista społeczny Marcin Mizgalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Legionowo Jan Grabiec wybory samorządowe 2018