X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dzieła sztuki

Polska odzyskała zrabowane starożytne naczynie

Do Muzeum Narodowego w Warszawie wróciło greckie naczynie z IV wieku przed naszą erą, zrabowane w czasie drugiej wojny światowej. Minister kultury i dziedzictwa narodowego powiedział podczas uroczystości przekazania naczynia, że jest to pierwszy zabytek archeologiczny, odzyskany w ramach akcji poszukiwania dzieł sztuki, zrabowanych w czasie wojny.
Zobacz więcej na temat:  dzieła sztuki społeczeństwo Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA KULTURA HISTORIA SZTUKA

Rynek dzieł sztuki i poszukiwanie zagrabionych dóbr polskiej kultury

– Poszukiwanie prac, które zostały wywiezione z Polski  w czasie wojny, jest niezwykle trudną materią – powiedział Robert Swaczyński z "Gazety Polskiej Codziennie". W najnowszej odsłonie audycji „Kulisy Spraw” rozmowa na temat rynku dzieł sztuki, a także prób odzyskiwania zrabowanych w czasie II wojny światowej dóbr polskiej kultury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo KULTURA dzieła sztuki SZTUKA

Juliusz Windorbski: od widma upadku do rynkowego sukcesu

Juliusz Windorbski, gość audycji "Ludzie gospodarki" w Polskim Radiu 24, jest prezesem największego w Polsce domu aukcyjnego DESA Unicum. Pod jego kierownictwem od 2003 roku, DESA Unicum z podupadającej firmy przeszła do stanu kwitnącego i w ciągu zaledwie kilku lat stała się największym domem aukcyjnym na polskim rynku sztuki. Posiada w nim 60% udziału, organizuje około 70 aukcji w roku.
Zobacz więcej na temat:  dzieła sztuki Aleksandra Tycner

Kolekcja Czartoryskich. "Jedna z największych na świecie"

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński broni zakupu przez Skarb Państwa kolekcji Czartoryskich w 2016 roku. Zdaniem wicepremiera rząd nabywając kolekcję zabezpieczył interes państwa, a zakupu chciał też dokonać poprzedni rząd. O kolekcji Czartoryskich mówił w audycji Utracone, Odzyskane członek zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich Maciej Radziwiłł.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Narodowe w Krakowie Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzieła sztuki Magdalena Ogórek historia Polski