Polskie Radio
Section05
filmy animowane

Polskie animacje. Premiera filmu dla dzieci „Basia”

Czy wreszcie „coś drgnęło” po latach zaniku produkcji filmowych dla najmłodszych widzów Polsce? Okazją do rozmowy jest premiera filmu animowanego „Basia”, który wchodzi na ekrany kin 14 kwietnia. O polskich filmach animowanych dla dzieci mówili w audycji Trendy Kultury twórcy animowanej „Basi”: reżyser Marcin Wasilewski i producent Robert Jaszczurowski, a także ekspertka dr Anna Wróblewska, współautorka książki „Polski film dla dzieci i młodzieży”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 filmy animowane film polski animacja dzieci telewizja publiczna telewizja

Premiera filmu "Niezwyciężeni". Heroiczna walka Polaków

"Niezwyciężeni" to tytuł nowego filmu animowanego, który w cztery minuty opowiada o 50 latach heroicznej walki Polaków o odzyskanie wolności. Film, także w wersji anglojęzycznej z głosem Seana Beana, zaprezentowano w piątek w Warszawie, w IPN. Nowy film ma rozpocząć międzynarodową akcję edukacyjną, której celem jest przedstawienie polskiej perspektywy historycznej okresu 1939-1989. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA filmy animowane historia Polski IPN

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator"

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator" to największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata. Są też retrospektywy, konkursy, przeglądy tematyczne i premiery. W audycji Weekend Kulturalny o wydarzeniu mówił dyrektor marketingu i promocji festiwalu Patrycjusz Tomaszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 festiwal filmowy filmy animowane Poznań